Eker Light Sütlü Tatlı, Formda Kalmanın En Lezzetli Hali

Tarihler: 24 Nisan 2012 Salı ~ 24 Haziran 2012 Pazar

Firma: Eker

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 24, 2012 ~ Haz 24, 2012

Sağlığına ve formuna dikkat eden tatlıseverlere Eker’den light sütlü tatlı. Eker, light sütlü tatlı çeşitleri olan supanglede yüzde 34’lük, keşkülde ise yüzde 41’lik bir enerji azalması sağlıyor.

Süt ve süt ürünleri konusunda 35 yıldır tüketicilerini lezzet ve kalite ile buluşturan Eker Gıda, sağlığına özen gösteren ve daima formda kalmak isteyen tatlıseverler için pratik ve leziz bir alternatif sunuyor; light sütlü tatlı.

150 gramlık ambalajı ile üretilen Eker light sütlü tatlıların raf ömrü, 28 gün. Kaşığı üzerinde bulunan ambalajı ile pratiklik sağlayan ve lezzeti ile de vazgeçilmeziniz olmaya aday Eker light sütlü tatlıların fiyatı ise 1.90 TL

Supangle ve keşkül olmak üzere iki çeşidi bulunan Eker light ürünlerinde, tatlılık derecesi aynı kalmak şartıyla glisemik indeks (gıdaların kan şekerini yükseltme hızı) değeri sofra şekerine göre çok düşük olan meyve şekeri olarak adlandırılan fruktoz kullanılıyor. Bu yöntemle de vücuda daha az şeker dolayısıyla daha az kalori alınması sağlanıyor. Yağ içeriği de azaltılan Eker light sütlü tatlılarında dolgu maddesi olarak kullanılan ve bir lif kaynağı olan polidekstroz ile de doygunluk hissi veriliyor.

Eker Süt Ürünleri AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nevra Eker, ürünleri ile ilgili şunları söylüyor: “Eker light sütlü tatlılarında kullandığımız doğal tatlandırıcının şekere yakınlık dışında hiçbir özelliği olmaması ve tadının nötr olması bizim için çok önemli. Fruktozu seçmemizin sebeplerini kısaca şöyle sıralayabiliriz; Enerjisi azaltılmıştır. Glisemik indeksi düşük, tatlılık derecesi yüksektir yani çay şekerinden (sükroz) 1,73 kat daha tatlıdır. Diyabetikler için uygundur. Kalsiyum absorbsiyonu yüksektir. Nem çekme özelliği diğer şekerlerden daha hızlı iken, nemi dışarıya bırakma diğer şekerlere göre daha yavaştır. Bu nedenle de içinde bulunduğu besin maddelerine kalite, yumuşaklık ve doğal yoldan biraz daha uzun raf ömrü sağlar. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi light sütlü tatlılarımızı da Eker lezzeti, kalitesi ve güvencesi ile sunuyoruz.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT