Elveda Değil Merhaba Rumeli !

Tarihler: 01 Eylül 2008 Pazartesi ~ 06 Eylül 2008 Cumartesi

Firma: Tuna Boyları

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 1, 2008 ~ Eyl 6, 2008

Rumelilerin Dergisi Tuna Boyları Yayın Dünyamızda

Rumeli`ye yakışan dergi Tuna Boyları yayın hayatına merhaba dedi. Tuna Boyları, sadece Balkanların değil aynı zamanda Türkiye`deki Balkanlıların `gözü, kulağı ve sesi` olacak.
Balkanları kültürü, siyaseti, tarihi, iş dünyası ve ekonomisiyle kuşatan Tuna Boyları dergisi yayın hayatına `merhaba` dedi. İlk sayısı Temmuz ayında çıkan ve iki ayda bir yayınlanacak dergide Bosna - Hersek`ten, Sancak`a; Bulgaristan`dan Makedonya`ya Balkanlar, bütün yönleriyle ele alınıyor. Tuna Boyları, ayrıca ilk sayısında her biri Türkiye`de dikkat çeken `başarı öyküsü`ne imza atan Rumeli kökenli işadamlarıyla da çarpıcı röportajları sayfalarına taşıdı.

Büyük boy, 96 sayfa olarak yayınlanan derginin kapak konusunu Gazeteci-Yazar Münire Coşkun`un kaleme aldığı `Bosna`yı unutmadık, unutturmayacağız` başlıklı yazısı oluşturuyor. Bosnadaki etnik temizlik sırasında sık sık bölgede bulunan Coşkun`un gözlemlere dayanan yazısını bir solukta okuyacaksınız.

Tuna Boyları`nın `tarihi ve güncel gelişmeler` başlığı altında bulacağınız diğer yazılar ise şöyle: Sancak Boşnakları Milli Meclis Başkanı Uglanin in Türkiye ziyareti; Bulgaristan Türkleri ve Türk Bulgar İlişkileri; Kafkasya`daki Çerkez sürgününün 144. yılı; Bosna soykırıma uğradı, dünya sessiz kaldı; Bölünmüş bir Türk diyarı: Sancak; 200 yıldır kanayan yara : Batı Trakya...

Tuna Boyları, Rumeli`den göç edip Türkiye`de iş kuran işadamlarıyla da röportajlar yaptı. Her biri ayrı bir başarı öyküsüne imza atan işadamları, kendi tecrübelerini Tuna Boyları dergisi okurlarına aktarıyor.
Derginin ilk sayısında röportaj yapılan işadamları ise şunlar: MAKEL Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan, Alaca Kundura`nın kurucusu Nihat Alacalar, Kemeri mükemmelleştiren firma Palaska`nın Genel Müdür Yardımcısı Fethi Güvensel, Doğvit Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Doğan, Karpa Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Bulut, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu...

Tuna Boyları`nda Balkan mutfağı da enikonu tanıtılacak. Derginin ilk sayısında gurmeler için Boşnak böreği tanıtılıyor ve değişik Boşnak böreği tarifleri veriliyor.
Derginin internet adresi: www.tunaboylari.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT