Favori`den Şems Hoşgörü Koleksiyonu

Tarihler: 15 Nisan 2011 Cuma ~ 15 Mayıs 2011 Pazar

Firma: Favori Kuyumculuk

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 15, 2011 ~ May 15, 2011

Favori, Mevlana`ya özel hazırlanan ``Mevlana Hoşgörü Koleksiyonu``nun devamı niteliğindeki ``Şems Hoşgörü Koleksiyonu``nu Nisan ayı itibariyle Türkiye genelindeki Favori mağazalarında satışa sundu.

Favori Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özel, yaptığı açıklamada, 2007 Mevlana yılında ``Mevlana`yı özel ve anlamlı bir koleksiyon ile anmak, fikirlerini ve tüm değerlerini tasarım diliyle tekrar hatırlatmak`` amacıyla hazırladıkları özel koleksiyonun olumlu karşılanması üzerine, bunun devamı niteliğindeki ``Şems Hoşgörü Koleksiyonu`` yaptıklarını söyledi.

Koleksiyonu hazırlayan tasarım ekibinin Şems`in hayatını incelediğini, Mevlana`nın eserlerini okuduğunu, Konya`daki Mevlana ve Şems Türbesi başta olmak üzere çeşitli tarihi mekanları gezdiğini anlatan Özel, ``Favori`de Mevlana`dan sonra Şems`in insana ve kadına verdiği değer, örnek bir yaklaşım olarak değerlendirildi. Şems`in insan sevgisi ve hoşgörüsü, Favori`nin kurumsal değerleri ile de örtüştüğü için büyük bir titizlikle Şems`in fikirlerinden ilham alınarak güzel bir koleksiyon hazırlanıp farklılık arayan tüketicilerin beğenisine sunuldu`` diye konuştu.

Özel, Nisan itibariyle Türkiye genelindeki Favori mağazalarında satışa sunulan koleksiyonda değişik ağırlıklarda 100`den fazla model bulunduğunu dile getirerek, ürünlerin fiyatlarının seçilen modelin ağırlığına bağlı olarak değiştiğini söyledi ve herkese ulaşabilmesi için koleksiyonun, ``en uygun`` ödeme seçenekleriyle satışa sunulduğunu söyledi.

Selami Özel, şu ana dek Erzurum Oltu Taşı, Ege Kültür Koleksiyonu, Çanakkale Destanı, Favorim İstanbul, Balıkesir Yağcıbedir, İstanbul 4 Kule, Ayasofya, Boğaziçi`nde Vals, Uzun Köprü, Mevlana Hoşgörü, Bir Masal Misali Kapalıçarşı, Haliç Aşıkları, Mühr-ü Zaman gibi koleksiyonlarını sunduklarını söyledi.

``Tasarımdaki Çeşitlilik Kadınların Altın Takıya Olan İlgisini Arttırıyor``

Koleksiyonların, klasik ürünler kadar olmasa da talep gördüğünü ifade eden Özel, şu bilgileri verdi:

"Bizim, bir anlamda kültürel değerlerimize sahip çıkmak amacıyla da hayata geçirdiğimiz tasarımlara önemli bir grup tüketici de ilgi gösteriyor. Bazı insanlar kendilerini ifade ederken daha özgün, daha farklı ve hikayesi olan takıları kullanmayı tercih ediyorlar. Bu her geçen yıl artıyor. Bilhassa eğitim ve gelir düzeyi yüksek insanlarda bu temayül daha belirgin. Konulara ilgi duyanlar da bu tip takıları tercih ediyor. Örneğin Mevlana koleksiyonunun tamamını satın alan müşterilerimiz oldu."

Özel, tüketicilerin geçmişin ve geleceğin birlikte yer aldığı kültürel koleksiyonlara bugün olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de ilgi göstereceklerine işaret ederek, ``Altın günümüzde de tüm dönemlerde olduğu gibi hem yatırım hem de bayanların giyimlerini tamamlayan, şıklıklarını artıran bir aksesuar olarak tercih ediliyor. Altın her dönemin vazgeçilmez yatırım aracı. Ancak günümüzde kadınların kendilerini istedikleri gibi yansıtmalarına aracılık eden çok önemli bir işlevi de var. Bu nedenle bazen farklı tasarımlar tüketicilerin kendileri bile fark edemeden tercih nedeni oluyor. Tasarımdaki çeşitlilik kadınların altın takıya olan ilgisini arttırıyor`` dedi.

Favori`den Şems Hoşgörü Koleksiyonu

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT