Gönül Rahatlığıyla İnternet`te İşlem Yapabilirsiniz, Kişisel Gizliliğiniz Artık Güven Altında

Tarihler: 14 Ağustos 2006 Pazartesi ~ 16 Ağustos 2006 Çarşamba

Firma: Symantec Norton Confidential

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 14, 2006 ~ Ağu 16, 2006
GÖNÜL RAHATLIĞIYLA INTERNET’TE İŞLEM YAPABİLİRSİNİZ, KİŞİSEL GİZLİLİĞİNİZ ARTIK GÜVEN ALTINDA
Symantec Norton Confidential, Windows ve Macintosh kullanıcılarına çevrimiçi tehditlere karşı geniş koruma sağlıyor.
10 Temmuz 2006 – İstanbul, Symantec, kullanıcılara kişisel bilgileri güven altına alarak Internet’te işlem yapabilme olanağı sağlayan kapsamlı online işlem güvenliği çözümü Norton Confidential’ı duyurdu. Kullanıcıların online dünyaya olan güvenlerini yeniden kazandırmaya yönelik olarak tasarlanan bu çözüm, 0 saatlik koruması ile, kullanıcıların dolandırıcılık ve suç işleme potansiyeline sahip web sitelerine karşı güven içinde olmalarını sağlıyor. Norton Confidential’ın Windows işletim sistemi için olan versiyonunun 2006 Eylül ayında, Macintosh versiyonunun ise 2006 Ekim ayında pazara sunulması hedefleniyor.

Günümüzün karmaşık yapıdaki tehditlerinin şifereleri, hesap numaralarını ve diğer gizli bilgileri hedeflediğini belirten Yankee Grup analistlerinden Jonathan Singer, kullanıcıların kendilerini kimlik hırsızlığından ve dolandırıcılıkdan koruyarak güven içinde işlem yapabilmelerine imkan verecek çözümleri aradıklarını belirtti.

Symantec Tüketici Ürünleri ve Çözümleri Grubu Başkan Yardımcısı Enrique Salem ise Internet ortamında kazanç elde etmeye yönelik finansal bilgi hırsızlığı amaçlı dolandırıcılık sitelerinin ve benzeri tehditlerin hızla çoğaldığını ifade ederek, Norton Confidential ile kullanıcıların Internet üzerinde işlem yapma güveninin yeniden oluşturulmasını hedeflediklerini belirtti. Salem ayrıca, Norton Confidential’ın, gizli kişisel bilgilerin girildiği işlemler sırasında kullanıcıları dolandırıcılık ve suça yönelik tehditlerden koruyacak ilk çözüm olduğuna da işaret etti.

Symantec, kullanıcıları online dolandırıcılıktan korumak amacıyla www.symantec.com/transactsafely web adresini açtğını da duyurdu. Bu yeni site, kullanıcıların bugünün karmaşık online tehditlerini basit terimler ile anlamalarına yardımcı oluyor, onlara internette dolaşırken, alışveriş ya da banka işlemlerini yaparken gerekebilecek güvenlik terimleri ile ilgili pratik bilgiler sunuyor. Kullanıcılar, Norton Confidential’ın bu yaz sonu çıkması beklenen beta versiyonunu TransactSafely web sitesinden indirebilecek ve ürünle ilgili görüşlerini bu site üzerinden bildirebilecekler.

Geçtiğimiz 12 ay boyunca gizli bilgi hırsızlığına yönelik saldırıların arttığı ve bu saldırıların finansal kazanç sağlama motivasyonu ile gerçekleştirildiği Symantec Internet Tehditleri raporunda yer almıştı. Raporda 2005 yılının ilk yarısında yaşanan en tehlikeli 50 kodun yüzde 80’inin gizli bilgilere erişebilmek üzere hazırladığını ortaya koyulmuştur. Bu ise 2004 yılının aynı dönemine göre yüzde 54’ten fazla bir artışı ifade etmektedir. Kullanıcılar Internet’in alışveriş ve banka işlemleri için rahatlığını kabul etseler de dolandırıcılığa yönelik bu saldırılar onların güvenlerini sarsmaktadır. 2005 yılı Kasım ayı içinde Symantec tarafından yaptırılan araştırmaya katılanların yüzde 71’inin online işlemlerde kişisel bilgilerini vermekten, yarıdan fazlası ise online kimlik hırsızlığından hem rahatsızlık hem de endişe duyduklarını belirtti.

Bu tür endişeleri gidermeye yönelik olarak geliştirilen Norton Confidential, yenilikçi teknolojisi ile kullanıcıların tehditlere en açık oldukları anlarda hem kullanıcının PC sini hem de var olan web sitesini bilinen ya da şüphelenilen dolandırıcılık aktivitelere karşı tarar. Bu tarama sonrası da kullanıcıya güvende olup olmadığı konusunda bilgi verir.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Unhandled Exception.
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 syntax error, unexpected $end, expecting FTS_TERM or FTS_NUMB or '*'
You can find the error back in the log.