Harvard ve Stanford’da MBA Artık Daha Yakın

Tarihler: 07 Ekim 2010 Perşembe ~ 07 Kasım 2010 Pazar

Firma: TurkLeader

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 7, 2010 ~ Kas 7, 2010

Harvard ve Stanford’da MBA Artık Daha Yakın!

Türkiye’de gerçekten çok başarılı öğrenciler bulunmasına rağmen bunlardan pek çoğu gerçek potansiyelini gerçekleştirerek hak ettikleri gibi dünyanın en iyi üniversitelerinde MBA yapma fırsatını değerlendiremiyor. Oysa aslında bu üniversiteler tarafından kabul edilmek ya da burs almak doğru taktikler uygulandığında başarılı gençler için sanıldığı kadar da zor değil.

Yurtdışındaki prestijli üniversitelerde MBA (Master of Business Administration) programlarına gerektiği şekilde bir başvuru yapmak ve kabul edilmek başlı başına bir çalışma ve strateji gerektiriyor. TurkLeader MBA Destek programı da işte tam bu noktada devreye giriyor. Destek verilecek öğrenciler tarafsız ve sistematik bir şekilde seçiliyor ve dünyanın en iyi okullarında burslu olarak okumaya hak kazanmaları için gereken yardım sağlanıyor.

Maddi çıkar beklemeden Türk gençlerine rehber olan TurkLeader mentorları, gelecek vaat eden Türk gençlerinin gerçek potansiyellerine, fırsat eşitsizliklerine rağmen, ulaşmalarını sağlamayı hedefliyor. TurkLeader girişiminin arkasında daha genç nesillere yardımcı olmak isteyen başarılı Türk profesyonelleri ve yüksek lisans öğrencileri bulunuyor. TurkLeader mentorları bu işi gönüllü olarak maddi bir çıkar beklemeden yapıyor. Girişim dernekleştiği için kesinlikle kâr amacı gütmeyen bir hareket olarak dikkat çekiyor. Ayrıca, 2009 yılı aralık ayı itibariyle Haldun Tashman Foundation da TurkLeader’a destek sağlamış bulunuyor.

TurkLeader MBA Destek programına seçilen gençlerin en iyi okullara girebilmeleri için, kendileriyle birebir çalışılıyor, CV’lerinden okullara başvuru stratejilerine, okullarla yapacakları mülakatlardan, GMAT sınav hazırlıklarına kadar her türlü gereksinimleriyle yakından ilgileniliyor.

TurkLeader mentorlarının çoğu dünyanın farklı bölgelerinde yer alan kişiler olduğundan dolayı, destek verilen gençlerle iletişimde internet ve telefonun önemi büyük. Türkiye`de bulunan mentorlar ise, seçilen gençlerle birebir yüz yüze görüşme fırsatı bulabiliyor. Ayrıca belirli dönemlerde, TurkLeader üyeleri Türkiye’de bir araya gelmektedir.

Dünyada, özellikle Amerika’da benzer hizmetlerin saati 200–300 dolar seviyesinden başlıyor; ancak TurkLeader Dernek statüsünde bulunan ve gönüllülerden oluşan bir organizasyon olarak hiçbir kâr amacı gütmeden mentorluk hizmeti veriyor. Bekledikleri tek karşılık ise, MBA programına kabul edilen öğrencilerin kendileri gibi gönüllü mentorlar olarak aralarına katılmaları ve Türk gençlerine destek olmaları.

TurkLeader’ın bugün itibariyle 200’e yakın üyesi bulunmaktadır. Bu üyeler halen devam eden MBA Destek programında bulunan mentorlardan ve TurkLeader desteğiyle önde gelen MBA programlarına kabul edilmiş gençlerden oluşmaktadır. Kariyer Destek programına kabul edilen gençlerle birlikte TurkLeader’ın üye sayısı da giderek artış göstermektedir.

TurkLeader MBA Destek programı’ndan bugüne dek toplam 50 kişi yararlandı ve bunlardan 40’ı Harvard, Stanford, Wharton, Columbia, Insead, LBS, LSE gibi dünyanın en iyi üniversitelerindeki MBA programlarına kabul edildi. TurkLeader’in destek olduğu adayların yaklaşık yüzde 90’ı en az bir top MBA’den kabul aldı. MBA Destek programının amacı her yıl en az 15–20 kişiyi dünyanın en iyi işletme programlarına yerleştirmeye devam etmek. TurkLeader girişimi hakkında daha fazla bilgi için www.turkleader.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Harvard ve Stanford’da MBA Artık Daha Yakın

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT