Hayat Tatlı Zehir - Aydın Boysan Kitabı

Tarihler: 19 Şubat 2007 Pazartesi ~ 19 Şubat 2007 Pazartesi

Firma: İş Bankası Kültür Yayınları

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 19, 2007 ~ Şub 19, 2007
HAYAT TATLI ZEHİR- “AYDIN BOYSAN KİTABI”
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları bir ustayı daha ağırlıyor… Yolu-yordamıyla, mezesiyle, demiyle, sohbetlerin adamı Aydın Boysan, hayatından süzdüklerini Nehir Söyleşide anlatıyor: “İnsanlar en çok, ölüm ve hastalık gibi şeyleri ciddiye almış görünüyorlar. Kolayına kaçmak bu! Zor olan, neşeyi ciddiye almak. ”

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, “Nehir Söyleşi” dizisi kapsamında bu kez, Hayat Tatlı Zehir - “Aydın Boysan Kitabı”nı okuyucularla buluşturuyor.
Cesurca yaşamış, bilmediği denizlere açılmaktan çekinmemiş, uzun hayatında yaşadıklarından ve dostluklarından süzdüklerini, “feylosofça” sentezlemiş bir hayat bilgesi olan Aydın Boysan, 55 yıllık mimarlığını, 60’ından sonra başladığı yazarlığı Ümit Bayazoğlu’na anlatıyor…

“İnsanlar en çok, ölüm ve hastalık gibi şeyleri ciddiye almış görünüyorlar. Kolayına kaçmak bu! Zor olan, neşeyi ciddiye almak. Yaşayışın sözünü etmekten kaçınmak, korkaklık olur. Bir dostun başka dünyalara göçüşü, cenazesinin kalkışı... Yürek yakmaz da ne eder? Ama o ateşi gömmeli… Neden mi? Küllenmeyen ateş biter. Bilmez kalorifer çocukları, ertesi sabah karıştırılan mangaldaki minicik kıvılcımların, nasıl yürek ısıttığını... Göçen dostları, tıpkı ateşi küller gibi, sevgiye gömmeli, ara sıra da açıp yüzünü görmelidir. Gidenleri sevgimize gömdük; kalanlara bir çift sözüm var: Gitmeye acelemiz yoktur!”

Hayat Tatlı Zehir “Aydın Boysan Kitabı”
Söyleşi: Ümit Bayazoğlu
Fiyatı: 19 YTL

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT