İdol’den Ayışığı Şarapları

Tarihler: 06 Ağustos 2009 Perşembe ~ 06 Eylül 2009 Pazar

Firma: İdol

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 6, 2009 ~ Eyl 6, 2009
İdol’den Ayışığı Şarapları
İdol Ege Bağları Serisi’nden organik bağcılığın ürünü üç yeni şarabın üzümleri dolunayda toplandı.

İdol Şarapları, Ege Bağları serisinden üç yeni ürünü dolunayda hasadını gerçekleştirerek tüketicilerle buluşturdu. Organik bağcılık yöntemleriyle Türkiye’de ilk defa ve sadece İdol Bağları’nda yetiştirilen Chenin Blanc ile Viognier (beyaz) ve Tempranillo (kırmızı) üzümlerinden yapılan monosepaj şaraplar raflardaki yerini aldı. Bu özgün şarapların bir başka önemli özelliği ise kullanılan üzümlerin tazelik ve canlılıklarını korumalarını sağlamak için gece serinliğinde hasatlarının yapılması. Ay ışığında yapılan hasat aynı zamanda enerji verimliliğine de katkıda bulunuyor.

Ecocert (Organik bağcılık konusunda AB normlarına uygunluğu onaylayan kuruluş www.ecocert.com ) tarafından tescil edilmiş organik bağlarda, hormon, sentetik kimyasal ilaçlar ve gübreler kullanılmadı, verim düşük tutuldu. Böylece üzümlerin özgün meyvemsi aromaları dalından koparıldığı ilk anda olduğu gibi doğal olarak korundu. İnsana ve doğaya dost bir üretim şekli olan organik bağcılık sayesinde, ekolojik sistemde hatalı uygulamalar sonucunda kaybolan doğal dengenin yeniden yapılanmasına destek olundu.

Türkiye’de ilk defa ve sadece İdol Bağları’nda yetiştirilen ve anavatanı Fransa’nın Loire Vadisi olan Chenin Blanc üzümlerinden üretilen Ege Bağları Chenin Blanc, çiçeksi ve meyvemsi aromalara sahip, canlı, serinletici ve şarapseverlere yepyeni bir lezzet sunan bir şarap… İdol yine Türkiye’de sadece İdol Bağları’nda yetiştirilen ve anavatanı Fransa’nın Rhone Vadisi olan Viognier üzümlerinden üretilen Ege Bağları Viognier, kayısı ve şeftali gibi aromalara sahip, meyvemsi ve dolgun bir yapıya sahip akıcı bir şarap. İspanyol kökenli Tempranillo üzümlerinden üretilen Ege Bağları Tempranillo ise bu üzüm cinsine özgü, kırmızı meyve ve baharat aromalarına sahip, Türk şarapseverlerin damak tadına hitap edecek, kolay içimli ve özgün, yeni bir kırmızı.

İdol’den Ayışığı Şarapları

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Unhandled Exception.
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 syntax error, unexpected $end, expecting FTS_TERM or FTS_NUMB or '*'
You can find the error back in the log.