Kristen Kroiter On Altı Yaşında Ve Bakireydi

Tarihler: 06 Aralık 2010 Pazartesi ~ 06 Ocak 2011 Perşembe

Firma: Can

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 6, 2010 ~ Oca 6, 2011

Teknoloji yazarı David Carnoy’un ilk romanı Neşter Müziği, başından sonuna heyecanla okunan sıkı bir gerilim romanı. Masumiyet, suç, insanları esir alan sırlar… Bir başka yönüyle de doktor - hasta ilişkisinin sınırlarını sorgulayan kitap, temposu, sinematografik yapısı ve akıl almaz sonuyla dikkat çekiyor.

Lise öğrencisi Kristen Kroiter, kimsenin beklemediği bir anda intihar etmiştir. Şüpheler, onu daha önce geçirdiği kazada hayata döndüren acil servis doktoru Ted Cogan üzerine yoğunlaşır. Birkaç gece öncesinde bir partide sarhoş olan Kristen arkadaşları tarafından doktorun evine götürülmüş, orada, Doktor Cogan’ın onunla yattığı görülmüştür. Bir kadın avcısı olarak tanınan başarılı Doktor Ted Cogan’ı sorgulayan Dedektif Madden’ın elinde, çok daha önemli bir başka delil vardır: Kristen’in ardında bıraktığı günlüğü… Son sayfalarında, Doktor Cogan’ın onunla zorla cinsel ilişki kurduğunu yazılıdır.

Ted Cogan, her şeye rağmen suçlamaları reddetse de, kurbanın on altı yaşında ve öncesinde bakire olması davayı daha da zorlaştırır. Masum olduğunu kanıtlayabilmesi için, artık önünde sadece saatler vardır…

Doktor ve hasta, suçlayan ve suçlanan, av ve avcı… Soğuk hastane koridorlarından, çılgın gençlik partilerine uzanan Neşter Müziği, nefes kesici temposu ve şoke edici sonuyla akıllara durgunluk veren bir gerilim romanı; kedi- fare oyunu ritmiyle okuyucuyu anında kavrıyor ve bir solukta okunuyor.

Neşter Müziği, uluslararası alanda yazdığı teknoloji yazı ve röportajlarıyla tanınan David Carnoy’un eseri. İnandırıcılığı ve bütünlüklü yapısıyla eleştirmenlerden büyük övgüler alan bu ilk kitap, sinematografik anlatımıyla da dikkat çekiyor.

Gerilim tutkunlarını heyecanlandırırken, suçu, masumiyeti, insanları esir alan geçmişin sırlarını ve doktor – hasta ilişkisinin sınırlarını sorgulamasıyla da gündem oluşturacağa benziyor.

DAVID CARNOY

Öğrenimini Wesleyan Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Columbia Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık dalında master yapan David Carnoy, halen CBS Interactive sitesinde yayın yönetmeni olarak çalışıyor ve “Fully Equipped” (Tam Donanımlı) adlı köşesinde makale yazıyor. Teknoloji alanında tanınmış bir uzman olarak CNN, CNBC, MSNBC, Good Day New York, NY1, Business Week TV, Reuters TV ve başka medya kanallarında düzenli röportajları yayınlanıyor. Neşter Müziği, eşi ve çocuklarıyla birlikte New York’ta yaşayan yazarın ilk roman çalışması.

NEŞTER MÜZİĞİ
Yazar: David Carnoy
Tür: Gerilim
Sayfa sayısı: 384
Fiyatı: 25 TL
Yayın tarihi: 1 Aralık 2010

Kristen Kroiter On Altı Yaşında Ve Bakireydi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT