Lezita’dan Hayata Sağlık Katan Yeni Bir Lezzet Daha: Selenyumlu Yumurta

Tarihler: 17 Mayıs 2012 Perşembe ~ 17 Temmuz 2012 Salı

Firma: Lezita

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 17, 2012 ~ Tem 17, 2012

Güçlü bir antioksidan etkisiyle kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu korumada etkili olan, bağışıklık sistemini güçlendiren, beyin hücrelerini gençleştiren ve vücudun hücre yapısını bozan kanserojenlere karşı vücudu korumaya kadar daha pek çok faydası olan selenyum, şimdi de, Türkiye’nin önde gelen yumurta üreticilerinden Lezita’nın yeni ürünü selenyumlu yumurta ile her yaştan insana sağlık ve lezzet bir arada sunuyor.

Türkiye’nin sayılı yumurta üreticilerinden “Hayatın Lezzeti” Lezita, tüketicilerine sağlıklı ve lezzetli yeni bir ürün daha sunuyor. Mayıs ayında raflardaki yerini alacak olan Lezita Selenyumlu Yumurta, güçlü bir antioksidan olan selenyum mineralini kullanarak, sağlıklı tavuklardan elde ediliyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, pek çok hastalığa karşı koruyor
En yaygın kullanım nedeni kanser, kalp ve damar hastalıklarından korunmak olan selenyum mineralinin insan hayatına sayısız faydaları bulunuyor. Vücudu kansere karşı koruyabilen glutatyon peroksidaz adlı antioksidan enzimi aktive eden selenyum, bağışıklık sistemi güçlendiriyor, yaşlanma etkilerini yavaşlatıyor ve deri sağlığını artırmak amacıyla kullanılıyor. Kan hücrelerinin kromozomlarının zarar görmesini önlüyor. Pankreasın çalışmasını ve doku elastikiyeti için gerekli korumayı sağlıyor. Beyin hücrelerini gençleştirmenin yanı sıra vücudun hücre yapısını bozan kanserojenlere karşı korumada da etkili bir rol üstleniyor.

Anne ve anne adayları için de çok önemli
Yetişkinlerde 80 – 100 mg dolaylarında olan selenyum ihtiyacı, hamilelerde ve emziren annelerde günlük 200 mg’a kadar çıkabiliyor.

Lezita Selenyumlu Yumurta’nın faydalarını biliyor muydunuz?
• Lezita selenyumlu yumurtaların üretildiği kümesler, veteriner hekimler tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.
• Tavukların beslenmesinde mısır, buğday, soya fasulyesi, ayçiçeği küspesi, mısır özü, buğday özü kepeği, organik mineral ve vitaminler kullanılıyor.
• Lezita, sağlıkla yetiştirdiği tavuklarını, selenyumlu yumurta üretimi için organik selenyum katkısıyla zenginleştirilmiş yemlerle besleyerek, sağlıklı tavuklardan sağlıklı yumurtaların alınması sağlanıyor.
• Üretilen selenyumlu yumurtalar tam otomatik sistemler ile el değmeden toplanıyor. Son kontrolleri yapıldıktan sonra sağlık sertifikaları hijyenik ambalajları ile çiftliklerden tüketiciye sunuluyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT