Limon Sizden, Nane Pencere Önü Bostanları`ndan

Tarihler: 17 Kasım 2008 Pazartesi ~ 22 Kasım 2008 Cumartesi

Firma: Botanika

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 17, 2008 ~ Kas 22, 2008
Pencere Önü Bostanları’nda şimdi de nane yetiştirmeye ne dersiniz?
LİMON SİZDEN, NANE PENCERE ÖNÜ BOSTANLARI’NDAN

Bitkiseverlere evde sebze yetiştirmenin doyumsuz keyfini yaşatan Botanika, Pencere Önü Bostanları ailesini sürekli genişletiyor. 12 farklı sebzeden oluşan Pencere Önü Bostanları’nın son üyesi bol şifalı, güzellik iksiri nane.

Bahçe ve bitki ürünleri sektörüne yön veren Botanika, 25 yıllık köklü bir geçmişi olan Çiçek Coşturan ailesine Pencere Önü Bostanları’nı ekleyeli sadece 6 ay oldu. Bu süre zarfında kendini sürekli geliştiren Pencere Önü Bostanları’nda bitkiseverler, her biri farklı aromaya sahip 12 çeşit sebze tohumunu keyifle yetiştirdi. Kış mevsimine girdiğimiz ve soğuklara teslim olduğumuz bugünlerde, Pencere Önü Bostanları’na yeni katılan naneden bir tutam alıp, limon kabuğuyla kaynatarak bol şifayı evinize taşıyabilirsiniz.

Taze ya da kurutulmuş haliyle yemek ve salatalara katılarak keskin ve hoş kokusunu veren koyu yeşil nane yaprakları, kaynatıldığında gizlerini açığa çıkarıyor. Nane yaprakları ve limonun eşsiz uyumuyla vücuda ferahlık, rahatlık ve sakinlik veren nane çayı, soğuk algınlığına iyi gelerek, yüksek ateşin düşürülmesine yardımcı oluyor. Kaynatılan nane yaprakları yüz ve boyun bölgesine sürülerek cildin yenilenmesini, güzelleşmesini, canlanmasını sağladığı gibi, buharı solunum yollarını açıyor.

Pencere Önü Bostanları ile organik olarak evde sebze yetiştirmenin keyfini yaşatan Botanika tere, roka, taze soğan, dereotu, turp, maydanoz, semizotu, hindiba, buğday çimi, kedi çimi, sarımsak ve fesleğen’den sonra nane ile de doğayı evlere taşıyor. Artık daha derin ve geniş hacimli saksılara ekilen bostan tohumları toprağa sabitlenerek, sulamanın çok daha sağlıklı bir sonuç yaratması sağlanıyor. Saksının kapağını tabak olarak kullanıp alttan su vermek kaydıyla ilk on gün bol su verilen ve normal sıcaklık ortamında tutulan Pencere Önü Bostanları’nı evin güneş gören bir pencere önüne yerleştirerek zahmetsizce yetiştirebilirsiniz.

Nisan ayından bu yana altı ay gibi kısa bir sürede 60 bin adedin üstünde satılarak rekora koşan Botanika’nın Pencere Önü Bostanları tüm Bauhaus, Koçtaş, Praktiker ve Metro mağazalarında 10 ile 14 YTL arasında temin edilebiliyor. Botanika hakkında daha detaylı bilgi almak için www.botanika.com.tr web adresi ziyaret edilebilir veya 0 (216) 517 77 50 numaralı telefon aranabilir.

Limon Sizden, Nane Pencere Önü Bostanları`ndan

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Unhandled Exception.
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 syntax error, unexpected $end, expecting FTS_TERM or FTS_NUMB or '*'
You can find the error back in the log.