MANN-FILTER’den Kirli Havaya Son!

Tarihler: 06 Ağustos 2009 Perşembe ~ 06 Eylül 2009 Pazar

Firma: MANN+HUMMEL

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağu 6, 2009 ~ Eyl 6, 2009
MANN-FILTER’den Kirli Havaya Son!
Aracınıza Giren Dış Havanın Sağlığınızı Ne Kadar Etkilediğini Biliyor musunuz?

Avrupa’da kullanımdaki otomobillerinin dörtte üçünde araç içinde daha rahat ve sağlıklı bir ortam yaratmak için kabin filtresi takılı. MANN+HUMMEL şimdi bu rahatlığı ve sağlıklı ortamı Türkiye’deki kullanıcılarına doğrudan sunuyor.

Sağlık durumları, güvenlik etkenleri ve klimaların doğru çalıştırılması filtrelerin düzenli değişmesi gerektiğini gösteriyor. Bu konuyu MANN+HUMMEL Almanya ürün yönetim departman müdürü Eugen Koch şöyle açıklamaktadır “Partikül kabin filtreleri toz, is ve polenleri yolcu bölmesinden uzak tutar. MANN-FILTER’in sunduğu gibi yüksek verimliliğe sahip karbon katkılı kabin filtreleri istenmeyen kokuları ve ozon, azotoksit, hidrokarbonlar ve sülfür dioksit gibi zararlı gazları da absorbe eder ve araç içine girmesini engeller.”

Bir aracın içindeki havada bulunan zararlı maddelerin yoğunluğu, mevsim ve yere bağlı olarak dışarıdakinden altı kat daha fazla olabiliyor. Bu maddeler birçok sürücü tarafından beklenmeyen ve bilinmeyen sağlık ve güvenlik riskleri oluşturabiliyor.

MANN-FILTER Kabin Filtreleriyle Sürücü Koltuğunda Kokuya ve Kirli Havaya Son
Alerjiden korunmanın en etkin yollarından biri hiç şüphesiz otomobilinizde bulunan kabin filtresi. Akan gözler, baş ağrıları ve aksırmalar direksiyon başındaki konsantrasyonu bozar ve kaza riskini artırır. Alman Otomobil Federasyonu tarafından yürütülen bir çalışmaya göre, alerjinin etkileri yaklaşık olarak her dört otomobil kazasından birinde katkı sağlayan bir faktör olarak ön plana çıkıyor. Sürücü ve yolcular için bu ve buna benzer zararlı maddelerden etkin korunma, filtrelerin düzenli bir şekilde değiştirilmesine bağlı. Filtreler uzun süre değiştirilmezse araç içinde çok fazla bakteriyel partikül konsantreleri oluşuyor. Böylece otomobil içindeki hava ağırlaşıp, hava kalitesinde bozulma meydana geliyor. Bunun sonucunda ortamda hoş olamayan kokular ve sürücü için yetersiz görüşe yol açan buğulanma oluşur.

Düşük Maliyet ile Yüksek Fayda
Sağladığı büyük fayda ile kıyaslandığında, değiştirilen filtrenin maliyeti son derece düşük. Tavsiye edildiği gibi değişimler yapıldığında, örneğin 15.000 kilometrede bir kez, etkinleştirilmiş karbon katkılı kabin filtresi günde ortalama 6 kuruş civarında bir bedele denk geliyor. Elbette ki bunun karşılığında otomobil içinde seyahat edenlerin güvenliğinin sağlanması ve sağlığının korunması yanında klima sisteminin de ideal çalışması sağlanmış olur.

MANN-FILTER uzmanları servislerde araç sahiplerine kabin filtrelerinin fonksiyonlarını ve koruyucu özelliklerini aktararak tavsiyelerde bulunuyorlar. Eugen Koch durumu şöyle açıklıyor “Sürücüler genellikle bu filtrelerin değiştirilmesi gerektiğini bilmiyorlar. Bu filtrelerin düzgün bir şekilde çalışmaya devam etmesi için servislerde araç sürücülerine düzenli bakım yaptırmanın ne kadar gerekli olduğunun açıklaması çok önemli.”

Müşterilere harap olmuş ve kirden tıkanmış bir filtreyi göstermek etkili bir yöntem. Bu şekilde filtrenin ortam havasından gelen hangi maddeleri engelleyerek sürücü ve yolculardan uzak tuttuğu kolayca anlaşılabiliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT