Mardinli Kadınların Ürettiği Geleneksel Bıttım Sabunu Türkiye`nin Seçkin Otellerine Satılacak

Tarihler: 03 Aralık 2007 Pazartesi ~ 06 Aralık 2007 Perşembe

Firma: JohnsonDiversey, Kagider

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 3, 2007 ~ Ara 6, 2007
Mardinli Kadınların ürettiği geleneksel Bıttım Sabunu Türkiye’nin seçkin otellerine satılacak
JOHNSONDIVERSEY ve KAGİDER’den Mardinli Kadınlara Destek
JohnsonDiversey, Kagider işbirliği ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk kampanyası ile Mardinli kadınların sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunuyor.

Kagider’in Mardin’de unutulmaya yüz tutmuş özgün değerlerin, Mardinli kadınların girişimci projelerine dönüştürülmesi temeline dayanan “Kadından Kadına Köprü” Projesi kapsamında geleneksel Bıttım Sabunu Johnson Diversey işbirliği ile uluslararası standartlarda üretilmeye başlandı.

Yabani fıstık (bıttım) yağından üretilen, saç dökülmeleri ve kepek önleyici özelliğiyle ünü Mardin’i de aşmış Bıttım Sabunu, Dünyada ve Türkiye’de hijyen alanında ürün ve sistemleriyle endüstriyel sektöre hizmet veren JohnsonDiversey’in ÇATOM’un desteği ile oluşturduğu atölyede, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilerek Türkiye’nin seçkin otellerinin müşterilerine sunulacak.

Mardinli kadınların el emeğinin, JohnsonDiversey’in kalite standardıyla buluşturulduğu sosyal sorumluluk kampanyası sayesinde Mardinli kadınlar, bir yandan elde ettikleri gelirle aile bütçelerine katkı sağlarken, diğer yandan da oteller aracılığı ile yerli ve yabancı turistlerle tanışacak Bıttım sabununun tanıtımında aktif rol oynayacaklar.

İlk siparişler geldi
JohnsonDiversey tarafından satın alınarak, mutfak, çamaşır, kişisel hijyen ve yer bakımı alanında hizmet verdiği otel ve tatil köylerinde konaklayan yerli ve yabancı turistlere sunulacak Bıttım Sabunu için ilk siparişler geldi. Türkiye’de turizm sektörünün önemli yapı taşlarından Rixos Otelleri, Crowne Plaza, Holiday Inn ve Güral Sapanca Wellness Park, projeye destek vereceklerini belirterek, ilk siparişlerini verdiler.

JohnsonDiversey, Bıttım Sabununu otel müşterileriyle buluşturmanın yanı sıra, farklı bir satış kanalı açmak üzere konaklama sektörüne yönelik ürünlerin yer aldığı 2008 kataloğuna da ekleyecek. JohnsonDiversey ayrıca, yılbaşı, şirket toplantıları vb. gibi hediye ve promosyon malzemelerinin kullanıldığı durumlarda Bıttım Sabunu’nu tercih edecek.

İlk etapta standart bir otel odasında bulunan buklet sabun formatında 30 gram ve küvet veya duşlarda kullanılmak üzere 100 gramlık olmak üzere iki boyutta üretilecek Bıttım Sabunu, ileriki aşamalarda gelecek taleplere göre farklı boyutlarda da üretilebilecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT