Migros ve P&G projesi 5. yılında 2500 zihinsel engelliye ulaşacak

Tarihler: 05 Mayıs 2008 Pazartesi ~ 11 Mayıs 2008 Pazar

Firma: Migros

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 5, 2008 ~ May 11, 2008
4 yılda 2000 zihinsel engelli sporcunun yetişmesine destek veren P&G ve Migros’un ortak kampanyası, bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen sporcularının da desteğiyle artarak büyüdü. 5. yılında da sporcuların, sanatçıların ve tüketicilerin desteğiyle sürecek kampanya, 500 zihinsel engellinin daha sporla buluşması için 10 Nisan’da başlıyor.

Migros ve P&G projesi 5. yılında 2500 zihinsel engelliye ulaşacak
Tüketim ürünleri ve perakende sektörünün önde gelen iki şirketi, Procter&Gamble (P&G) ve Migros’un Özel Olimpiyatlar Türkiye ile başlattıkları proje, beşinci yılına giriyor. Zihinsel engellileri spora kazandırmak amacıyla hazırlanan yeni kampanya, bu yıl 10 Nisan – 4 Haziran 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek. Migroslarda satılacak P&G ürünlerinden elde edilecek gelirin bir bölümü zihinsel engelli sporcuların yetiştirilmesine aktarılacak.

Geçtiğimiz 4 yılda 2000 zihinsel engelli sporcuya ulaşan kampanya, bu yıl 500 zihinsel engellinin daha spora kazandırılmasını hedefliyor. “Siz olmadan bir eksik, desteğinizle bir fazlayız” sloganıyla yola çıkan kampanyayı bugüne kadar yüzbinlerce tüketici destekledi. Bu yıl da Migroslardan Ace, Alo, Ariel, Blendax, Discreet, Duracell, Gillette, Head & Shoulders, İpana, Koleston, Mr. Proper, New Wave, Oral-B, Orkid, Pantene, Prima, Pringles, Rejoice ve Wella ürünlerini tercih eden tüketicilerin engelli sporculara desteği sağlanacak.

Destekle çoğalıyor, destekle başarıyı tadıyorlar
Migros ve P&G, 4 yıldır destekleriyle yetişen sporcuları, uluslararası müsabakalara katılımda da yalnız bırakmıyor. Zihinsel engelli sporcular 2006 yılında Belçika’nın Antwerp şehrinde düzenlenen Belçika Uluslararası Özel Olimpiyat Oyunlarında 4’ü altın olmak üzere toplam 9 madalya ile yurda döndü. Geçtiğimiz yıl Finlandiya’nın Helsinki şehrinde düzenlenen “Avrupa Futbol Turnuvası”nda ise gümüş madalya kazanarak Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattılar.

Sporcuların motivasyonu önem taşıyor
Zihinsel engelli sporcuları motive etmek için bugüne kadar Tümer Metin, İbrahim Toraman, Serdar Kurtuluş, Gökhan Zan, Hakan Demirel, Damir Mrsiç, Zeki Gülay, Erdal Bibo, Hüseyin Koç ve Ali Çayır gibi duyarlı sporcular projeye destek verdiler.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT