Mizah Zekanın Zekatıdır- Tarık Minkari Kitabı

Tarihler: 19 Mart 2007 Pazartesi ~ 21 Mart 2007 Çarşamba

Firma: İş Bankası Kültür Yayınları

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 19, 2007 ~ Mar 21, 2007
MİZAH ZEKÂNIN ZEKATIDIR- “TARIK MİNKARİ KİTABI”
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları bir ustayı daha ağırlıyor… Hayatını can kurtarmaya adamış bir cerrah olan Prof. Dr. Tarık Minkari, hayatından süzdüklerini aktardığı Nehir Söyleşide kendine ölme hakkı, cesedine yakılma hakkı istiyor.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, “Nehir Söyleşi” dizisi kapsamında bu kez, Mizah Zekanın Zekatıdır - “Tarık Minkari Kitabı”nı okuyucularla buluşturuyor.
Gürül gürül bir ses, inanılmaz bir enerji, pırıl pırıl parlayan bir çift göz, her daim gülen bir çehre ve iki kocaman el: Prof. Dr. Tarık Minkari. Hayatını can kurtarmaya adamış, cerrahi tekniğine katkılar yapmış bir cerrah. Aynı zamanda bir gezgin, onlarca kitap yazmış bir yazar, hayatını neşeyle yoğurmasını bilmiş, dünyasını gülerek ve güldürerek anlamlandırmış bir sohbet adamı. Son muhasebesinde kendini üzüntüden ve intikamdan muaf tutan, seven bir yürek…

Yaşamını, hayat kurtarmaya adamış bir doktor olan Tarık Minkari’nin bir vasiyeti var. Kendine ölme hakkı; cesedine yakılma hakkı istiyor:
“Bitkisel hayata girmiş isem bu tarz yaşamak benim için değer taşımadığı için, ölümüme izin verilmesini istiyorum. Bu nedenle; burnumdan beslenmeyi, damarlardan sulandırmayı, yapay alet yardımıyla solumayı reddediyorum. Şuurumun önemli bir kısmını kaybedersem, iletişim kabiliyetimin tamamını ya da tamamına yakınını kaybedersem insana yakışır şekilde beşeri ilişkiler kuramıyorsam, sevildiğimi anlamıyor ya da sevdiğimi anlatamıyorsam bu şekilde yaşamak istemiyorum. Her türlü destek tedavinin kesilmesini istiyorum. Tedavimin zararı, yararından çok olursa, şahsi onurum ve mahremiyetim yok olursa, soluk alıp vermem sürse de, kalp atışlarım devam etse de, çevremdekilerle anlamlı ilişki kuramıyorsam destek tedavinin kesilmesini istiyorum. Şuurum yerinde olsa bile, ağrı ve acı bütün bedenimi sarmış ise, ölümümün kolaylaştırılmasını istiyorum.”
“Yakılmak istiyorum! Küllerimin yarısının aile kabristanında annemle babamın üstüne, öbür yarısının da Bodrum Yarımadası ile Datça Yarımadası arasında açık denize, mavi sulara atılmasını istiyorum.”

Mizah Zekânın Zekatıdır
“Tarık Minkari Kitabı”
Söyleşi: Figen Şakacı
Fiyatı: 19 YTL

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT