Özdemir Asaf`ın Şiirleri

Tarihler: 14 Mart 2005 Pazartesi ~ 14 Mart 2005 Pazartesi

Firma: İş Sanat Kültür Merkezi

Adres: İş Kuleleri, Levent Levent İstanbul

Telefon: 0212 316 10 83

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 14, 2005 ~ Mar 14, 2005
"YALNIZLIK PAYLAŞILMAZ"
Özdemir Asaf`ın Şiirleri
Müşfik Kenter`in Katılımıyla

Hazırlayan: Atilla Birkiye
Sahneye uygulayan : Mehmet Birkiye
Müzik: Serdar Yalçın
Seslendirenler : Aylin Ateş (mezzosoprano), Kevork Tavityan (bariton) ve Şevval Sam Istanbul Quartet, Didem Başar (kanun), Serdar Yalçın (piyano)

Özdemir Asaf`ın (1923-1981) şiirimizde çok farklı bir yeri, ona özgü bir sesi vardır. Behçet Necatigil, Özdemir Asaf`ın şiirleri için şunları yazar: “… ‘ikinci kişi` problemini, ikinci kişi ile kendi arasındaki bağlantıları çeşitli yönlerden derinleştirdiği, yaşayışını dolduran davranışları soyutlaştırarak bir düşünme planına yükselttiği, bunu yaparken de, 1950 şiirinin ortak biçim anlayışından ayrı, özel bir dil kullandığı görülür; çelişmeli, oyunlu bir mantık düzeninde mısra sayısını çok kere en aza indirdiği de olmuştur.”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Unhandled Exception.
SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 syntax error, unexpected $end, expecting FTS_TERM or FTS_NUMB or '*'
You can find the error back in the log.