Seiko'dan Benzersiz Bir Mekanik Masa Saati

Tarihler: 03 Nisan 2012 Salı ~ 03 Haziran 2012 Pazar

Firma: Seiko

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Nis 3, 2012 ~ Haz 3, 2012

130 yıl önce masa ve duvar saati üretimi ile saat endüstrisine giren SEIKO, yüksek hassasiyete sahip yeni mekanik mekanizmalı masa saati ile mükemmelliğe adanan 130 yılı kutluyor.

1881 yılında Kintaro Hattori Tokyo’da masa saati satışı ve tamiri yapan mağazasını açtığı günden bu yana, SEIKO’nun masa saatlerine olan aşkı pek çok yeni tasarımın oluşmasını sağladı. Bu Décor masa saatinin mekanik mekanizması tamamen yepyeni ve Japonya’da SEIKO’nun önde gelen saat yapım ustaları tarafından üretildi. 130. Yıl Özel Koleksiyonu için özel üretilen yeni mekanizmanın sırrı zemberek ve dişli çarklar da gizli. Zembereğin çok güçlü ve sabit olması, hep aynı tork gücünü iletmesine yardım ediyor. Yüksek dayanıklılığa sahip dişli çarklar, sürtünmenin yarattığı aşınmayı en az seviyeye düşürüyor. Sonuç olarak saat tam olarak kurulduğunda 30 gün boyunca durmaz ve günde ±2 saniye hassasiyetle çalışır. Ayrıca saatin ön yüzünden ne kadarlık zemberek gücünün kaldığını görülebilir.

Samurai Silüeti
Saatin tasarımında ilham kaynağı, savaşa hazır, silahlı asil bir Samurai. İbreler Katana kılıcını, alttaki gösterge Samurai yelpazesini, saat 12 pozisyonundaki çerçeve kaskı ve tulumbadaki işlemeler silahı yansıtıyor.

KANYON AVM’de bulunan AYDIN SAAT mağazasında satışa sunulan saatin tavsiye edilen perakende satış fiyatı yaklaşık 80.750 TLdir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

nostalji kokusu yok. modern çizgiler hakim. vasat bir saat.
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT