Selçuk Demirel / Abidin Dino Özel Koleksiyon Sergi Gezisi

Tarihler: 12 Aralık 2003 Cuma ~ 12 Aralık 2003 Cuma

Firma: Yapı Kredi Kültür Merkezi Sermet Çifter Salonu

Adres: İstiklal Cad. No:285 Galatasaray-Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 252 47 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 12, 2003 ~ Ara 12, 2003
SERGİ GEZİSİ: Selçuk Demirel / Abidin Dino Özel Koleksiyon (1978–1993)
Selçuk Demirel
Hayatındaki onca yoğunluğa, harekete, renge kolay kolay akıl erdiremediğimiz Abidin Dino’nun yaşamı “soyu tükenen bir yaratıcı türünün belgeseli” gibi adeta. Bu zengin yaşantının önemli duraklarından birinde de, sanatçının son yıllarındaki en sıkı dostlarından biri olan karikatürist Selçuk Demirel yer alıyor. Demirel’in 15 yıl boyunca biriktirdiklerinden oluşan Özel Koleksiyon`u, iki yaratıcının çok özel dostluklarına ışık tutuyor; çizgi’nin ardındaki iki çocuğun hikayesini anlatıyor.
Güzin Dino bu ilişkiyi şöyle dile getiriyor: “Selçuk’un Abidin Koleksiyonu, üçümüzün mutlu beraberliğinin tanığıdır. Çizgi bir güldürü, şaka, insafsız bir eleştiri aracı olabilir mi? Olayların bütün derinliğini bir iki çizgi ile överek ama daha çok söverek ortaya koyabilen bir davranış? (...) Selçuk bu konuda en soyut konuları en usta çizgilerle canlandırmasını bilen inanılmaz bir yeteneğe sahip. Ama sadece bu şaşırtıcı tarafı değildi Abidin’i cezbeden. Kardeşçe bir sevgi ile bulmuşlardı birbirlerini ve sonra her biri ötekinin yaptığının tiryakisi olmuştu.”
Selçuk Demirel 40 izleyici ile birlikte, özel koleksiyonunu geziyor, anlatıyor, yorumluyor.
Rezervasyon yaptırmak için (0 212) 473 0 444’ü arayabilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT