Ses Tutkunları’na 2011 Müjdesi

Tarihler: 20 Aralık 2010 Pazartesi ~ 20 Ocak 2011 Perşembe

Firma: Philips

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 20, 2010 ~ Oca 20, 2011

Philips, 2011 yılında ses sistemleri alanındaki yeni teknoloji ve ürünleri ile ‘Ses Tutkunları’nın başını döndürecek

Ses teknolojileri konusunda dünyada pekçok ilke imza atan Philips, 2011 yılında ‘Ses Tutkunları’na özel ürünler sunuyor. Herbiri kendi alanında en son teknolojiye ait olan ürünler, tüm tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor.

Philips’in altı yeni teknoloji ve bu teknolojilere ait beş yeni ürünü kapsayan ‘Ses Tutkunları’ kampanyası Philips Ses ve Görüntü Sistemleri Dünya Başkanı Wiebo Vaartjes’in katıldığı bir davetle santralistanbul’da tanıtıldı. 17 Aralık Cuma akşamı gerçekleştirilen davet kapsamında katılımcılar yeni teknolojiler hakkında bilgi alırken, ürünleri de deneme fırsatı buldu.

Ses sistemleri ve teknolojilerinin Philips için ayrı bir yere sahip olduğunu anlatan Vaartjes “Philips olarak 1930’lu yıllardan beri ses sistemleri üzerine çalışıyoruz. O yıllarda tüketicinin beğenisine sunduğumuz radyonun ardından 1960’ların sonunda ses kasetleri ve 1970’lerin sonlarında ise CD teknolojilerini pazara sunduk. Söz konusu ürünler tüm dünyada ses alanının vazeçilmez birer öğesi haline geldi” diye konuştu. Vaartjes, sesin Philips için de bir tutku olduğunu vurguladığı konuşmasında “Bu yüzden tüketicilerimizi çok iyi anlıyoruz. Onların tutkularına kulak veriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla onlara hep daha iyisini sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

DS9000 Fidelio Primo Docking Hoparlör ile Sesin Kıvrımlarını Hissedin
Philips’in ‘Ses Tutkunları’ kampanyası kapsamında altı yeni ürün ve teknoloji tanıtıldı. DS9000 Fidelio Primo Docking Hoparlör, en doğal malzeme olan ahşap gövdesi ile muhteşem bir akustik yaratıyor. iPhone, iPod ve iPad uyumlu Fidelio Primo’nun kıvrımlı gövdesi ve kutu şeklindeki hoparlörleri ile sesin düz bir hareket yerine, dalgalı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. 12 milimetrelik ahşap duvarlar titreşim ve gürültüyü emerken, basların daha sık ve derinden gelmesine olanak tanıyor. Philips DS9000 Fidelio Primo Docking Hoparlörü, müziğin tadını şık bir tasarımda çıkarmak için üretildi. Ve 2010 yılında Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazandı.

HTS9520 Immersive Sound Ev Sinema Sistemi ile 360 Derece Ses
Philips 360Sound teknolojisi ile, sesin her açıdan size ulaşmanıza olanak tanıyor. Philips HTS9520 Immersive Sound Ev Sinema Sistemi etrafınızın tamamen sesle dolmasını sağlarken, kendinizi bir sinema salonunun tam ortasında hissediyorsunuz. Odanın neresinde olursanız olun, sizi sesin tam ortasına alan Immersive Sound sahip Wi-Fi özelliği sayesinde ev sinema sisteminiz üzerinden dilediğiniz çevrimiçi içeriğe ulaşmanıza da imkan veriyor.

3D Blu-ray oynatıcılı HTS9520, tam bir sinema deneyimi sunmak için, yan sürücülerin yanı sıra gelişmiş başka özellikler de kullanıyor. Soft dome tweeter’lar, yüksek ve orta frekansları tüm netliğiyle çoğaltarak toplam ses kalitesini artırıyor. Daha ileri düzeyde gerçek, surround ses efekti yaratmak için, ekstra amfiler ile Philips’in tescilli ses algoritması birleştiriliyor. DTS-HD Gelişmiş Dijital Çıkış ve Dolby® True HD, Blu-ray disklerden en yüksek kalite ses elde etmeyi garantiliyor. Stüdyo kaydından neredeyse ayırt edilemeyen sesle, sanatçının duymanızı istediği şeyi tam olarak duyuyorsunuz.

En iyi Ev Sinema Sistemi
Birinci sınıf kalite ve yaratıcı özellikleri bir araya getiren ürünleri ödüllendiren EISA, Avrupa’nın en prestijli teknoloji ödüllerinden biri. Philips HTS9520 Immersive Sound Ev Sinema Sistemi, üstün özellikleriyle “2010-2011 En İyi Ürün Ödülü”nün sahibi.

HTS7140 Ambisound’lu SoundBar Ev Sinema Sistemi ile Surround Ses
Sinemada film seyrederken kendinizi tamamen kaybedersiniz. Bunun sebebi sadece ekranda ne olduğu değil aynı zamanda etrafınızda ne olduğudur. Kısacası, sinemadaki ses sistemi kendinizi olayların tam ortasında bulmanıza yol açar. Evinizde de aynı etkiyi yaratmanın öncelikli yolu elbette sizi çevreleyen surround sound’dur. Ancak surround sistemlerdeki çoklu hoparlörler ve kablolar bazen yorucu hale gelebiliyor. Oturma pozisyonunuz ya da odanın şekli fark etmeden, gerçekten çevreleyen bir sinema deneyimi sunmak için, ses çevrenizde hareket ediyor. Philips Ambisound SoundBar Ev Sinema Sistemi, dağınıklığı önlerken size mükemmel bir surround sound deneyimi sunuyor. Surround sistemin yaratılması için insanlarda olduğu gibi psiko-akustik fenomene dayalı bir teknoloji kullanıyor. Ek olarak Ambisound özellikli SoundBar, tıpkı birinci sınıf bir 5.1 ses sistemi gibi 6 amfiye sahiptir.

MCD900 SoundSphere Hoparlörlü Philips Hi-Fi Sistemi ile Doğal Müzik
Canlı müzik dinlerken, ses dalgaları kaynağından doğal olarak yayılıyor. Suyun dairesel dalgalarına benzeyen bu ses dalgaları küreseldir ve kulağınıza hiçbir engelle karşılaşmadan ulaşır. Geleneksel bir hoparlör sesi bozarak dışarıya düz, kısıtlı ve yapmacık verir. Diğer yandan ideal bir hoparlör, sesi tek bir noktadan, canlı bir performansta olduğu gibi küresel ses dalgalarıyla yayar.

MCD900 SoundSphere hoparlörlerle, kendinizi tam da müzisyenlerin performanslarını sergilediği yerde hissedeceksiniz. Ses aslına en uygun şekilde yeniden üretilir; saf, detaylı ve doğaldır. Hatta öyle iyidir ki ses sisteminizi tamamen unutup müziğe odaklanırsınız. Sonuç olarak bu tam da sanatçının amaçladığı şeydir.

GoGear Muse MP4 Çalar Hareketli Müzikte Yeni Bir Dönem
Müzik artık hayatımızın bir parçası. Philips, siz nerede olursanız olun müziği kaliteden taviz vermeden en iyi şekilde dinlemenizi sağlaycak çözümler sunuyor. FullSound teknolojisine sahip Philips GoGear Muse MP4 Çalar da siz hareket halindeyken dahi en kaliteli müziği dinlemenizi sağlıyor. Sahip olduğu teknoloji ile seste mükemmel berraklık ve denge sunan GoGear Muse MP4 Çalar, sıkıştırılmış müziği dahi en derinden hissetmenize yardımcı oluyor. FullSound teknolojisi dijital olarak düzenlenmiş bir müziği analiz ederek kayıp kısımların zenginleştirilmesini sağlıyor. Gürültülü bir ortamda dahi FullSound sayesinde müziğin sesini artırmadan sabit bir seviyede dinlemenize imkan veren GoGear Muse MP4 oynatıcı sahip olduğu 3.2” HVGA ekran sayesinde 16:9 filmleri seyretmenize de olanak tanıyor. MicroSD yuvası sayesinde 32 GB’ye kadar kapasite sunan GoGear Muse MP4 Çalar, dokunmatik ekranı ile dosyalarınızı parmak ucunuzla kontrol imkanı sunuyor.

Philips’ten Müthiş Yılbaşı Partisi
2011 yılında kulakların pasını silmeye hazırlanan Philips, düzenlediği yılbaşı partisiyle de ses tutkunlarına nasıl bir yıl geçirecekleri konusunda ipuçları verdi. santralistanbul’da Effective Media Production’ın dördüncüsünü gerçekleştirdiği özel 30+ partisi ile ortak düzenlenen etkinliğe çok sayıda isim katılırken, ünlü tasarımcı Hatice Gökçe tarafından, Philips’in ‘Ses Tutkunları’ lansmanı için hazırladığı tasarımlar da konukların beğenisini kazandı. Parti için özel hazırlanan klip için hazırlanan tasarımlara ait çekimler ise fotoğraf sanatına kattıkları farklı yorumlar ile tanınan Barış Aras ve Elif Çakırlar tarafından yapıldı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT