Turkcell Ve Rim`den Blackberry Bold

Tarihler: 22 Eylül 2008 Pazartesi ~ 25 Eylül 2008 Perşembe

Firma: Turkcell

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 22, 2008 ~ Eyl 25, 2008

TURKCELL ve RIM TÜRKİYE’DE BLACKBERRY BOLD LANSMANINI YAPIYOR

Turkcell yenilikçi cihaz sunma alanındaki liderliğini pekiştirdi.Turkcell ve Research In Motion (RIM) yeni BlackBerry® Bold™ akıllı telefonunu Türk piyasasına sunuyor.

BlackBerry Bold akıllı telefonu dünyanın dört bir yanındaki yüksek hızlı genişbant internet erişimi (tri-band HSDPA) sağlayan mobil telefon şebekelerini destekliyor. GPS ve Wi-Fi® özelliklerinin yanı sıra, zengin iletişim ve multimedya özelliklerini de bir arada sunuyor. Güçlü komünikasyon ve multimedya özellikleri, son derece çarpıcı görüntü ekranı, sofistike kullanıcı arayüzü ve yeni tasarımlı tam-QWERTY klavyesiyle BlackBerry Bold, Türkiye’deki profesyonel çalışanlar için bir ‘vazgeçilmez’ olmaya aday. Parlak siyah dış yüzeyi, saten krom çerçevesi ve şık deri özellikli arka yüzü çığır açacak yetenekleri ve performansına uygun bir başarı ve üstün hedefleri sembolize ediyor.
BlackBerry Bold akıllı telefonu (9000 modeli) Turkcell’den 18 ay süreyle ayda 99YTL’ye sınırsız data planıyla birlikte satın alınabiliyor. Ayrıca, Turkcell, BlackBerry Bold™ kullanıcılarına profesyonel ve kişisel hayatlarını kolaylaştıran IBB Trafik, MatriksMobile ve Webreska Navigasyon uygulamalarını 3 ay boyunca ücretsiz olarak sunacak. Türkiye’de 3.Nesil ile gelecek hızlı mobil internetin başlamasıyla birlikte en az 70 kat daha hızlanacak mobil internetle BlackBerry Bold™ kullanıcıları yepyeni deneyimler yaşayacaklar.

BlackBerry Bold akıllı telefonunun özellikleri arasında aşağıdakiler yer alıyor:
• Boyutlar: 114 x 66 x 15 mm. Yaklaşık ağırlık (çıkarılabilir pili dahil) 133 g.
• Şık, parlak yüzeyli zarif tasarım
• Yarım VGA (217 ppi, 480x320 çözünürlük) renkli LCD ekran inanılmaz bir görüntü kalitesi sunuyor.
• Yeni tasarımlı hassas klavye hızlı ve doğru yazı yazmayı sağlıyor.
• Üç bantlı HSDPA’yi ve şirket sınıfı Wi-Fi (802.11 a/b/g) şebekelerini desteklemesi ve yeni nesil 624 MHz mobil işlemcisi sayesinde, e-mail ek dosyalarının indirilmesi, video streaming yapılması ve web sayfalarının ‘render’ edilmesi kısa sürede mümkün oluyor.
• İyileştirilmiş ‘rendering’ yeteneği ve yüksek indirme süratinin yanı sıra, sisteme entegre GPS, BlackBerry® haritalarını ve diğer coğrafi mevkiye dayalı uygulamaları destekliyor.
• 128 MB Flash belleğin yanı sıra 1 GB’lık sistem üzerindeki mevcut bellekle birlikte, yandan kolayca erişilebilen bir mikro SD/SDHC kart girişi de var.
• Yeni, iyileştirilmiş yüksek performanslı tarayıcı ve yüksek çözünürlüklü ultra parlak ekranı sayesinde, hareket halindeyken de, masa üstü bilgisayar kalitesinde bir internet tarama deneyimi sunuyor. İzleme yuvarlağı mouse görevini yerine getirerek, web sitelerinin “sayfa” veya “sütun” görünümü seçenekleriyle kolayca izlenmesini mümkün kılıyor. Ayrıca, işaretleyip tıklayarak, web sayfasının belirli bölgeleri büyütülebiliyor, çeşitli ayarlarla da, kullanıcı tam bir masa üstü bilgisayar HTML içeriği ve sayfa düzeni veya mobil sayfa düzeni arasında seçim yapabiliyor. E-mail eki olarak gönderilen dosyalar da artık tarayıcının içinden indirilebiliyor. Sistem ayni zamanda streaming videolarının izlenmesini de destekliyor ((RTSP – gerçek-zamanlı streaming protokolu)
• Önceden yüklenmiş DataVizDocuments to Go özelliği sayesinde Microsoft Word, Excel,PowerPoint dosyaları indirilebiliyor ve düzeltmeleri doğrudan doğruya ekran üzerinde yapılabiliyor.
• Video kayıt yetenekli 2 megapixel kamera, entegre flaş ve dijital zoom
• Sesle Başlatılan Aramalar (VAD) için Hoparlörden Bağımsız Ses Tanıma (SIVR), ‘hands-free’ kulaklıklar, stereo kulaklıklar, araç kitleri (Bluetooth Uzaktan SIM Erişim Profiline bağlanan araç kitleri de dahil olmak üzere) ve diğer Bluetooth yan gereçlerini destekleyen Bluetooth® 2.0 de dahil olmak üzere çeşitli üstün nitelikli telefon özellikleri
Müzik ve video yönetimi için, BlackBerry Desktop Manager yazılımı içinde, RoxioMedia Manager for BlackBerry’in yanı sıra, fotoğraflar üzerinde değişiklik yapılmasını ve bilgisayarda fotoğraf albümü oluşturulmasını sağlayan Roxio Photosuite 9 LE de var. Müzik kolleksiyonlarını iTunes ile yapanlar için, yeni BlackBerry Media Sync uygulaması, iTunes dijital müzik kolleksiyonlarının akıllı telefonla kolayca eşleştirilmesini sağlıyor.
Yüksek Süratli USB 2.0’yi destekliyor.
En çok kullanılan ISP e-mail hesapları da dahil olmak üzere en fazla 10 kadar kişisel ve şirket e-mail hesabı açılabiliyor.
• İşletmelerdeki uygulamaları destekleyerek IBM® Lotus® Domino®, Microsoft® Exchange, and Novell® GroupWise® ortamlarında ileri güvenlik ve IT yönetimi sağlayan BlackBerry® Enterprise Server desteği
*İBB Trafik: İBB CepTrafik ile kullanıcı anlık trafik bilgisine, istediği zaman ve istediği yerden ulaşır. Trafik ve yol bilgilerine, seyahat öncesinde sahip olma imkanı tanıyan İBBCepTrafik servisiyle, sürücü ve yolcular, cep telefonlarını kullanarak, günün her saatinde anlık trafik durum bilgilerine ulaşabilir.
*MatriksMobile: Kullanıcı cep telefonundan finansal piyasalara ilişkin en son fiyat ve haber bilgilerine erişip; sisteme üye aracı kurumlar aracılığı ile portföy izleme, yönetme, hisse senedi alım satım işlemlerini yapabilir.
*Webraska Navigasyon: Navigasyon; uydu aracılığı ile kullanıcının mevcut konumunu belirleyen ve belirlenen varış noktasına en kısa, optimum yol güzergahını tespit eden, sesli ve görsel yönlendirmelerle hedefe doğru bir şekilde ulaşımı sağlayan sistemdir. Kullanıcı gitmek istediği yerin adresini sisteme girdiğinde, konumu kısa sürede belirlenir, en uygun alternatif yol seçenekleriyle sunulur ve zaman tasarrufu sağlanır.
BlackBerry akıllı telefonlarıyla ilgili diğer seçenekler için www.turkcell.com.tr adresini ziyaret edilebilir veya daha fazla bilgi için +90 444 0532 no.lu telefonu aranılabilir.

Research in Motion (RIM) Hakkında Bilgiler: Research In Motion dünyanın dört bir yanındaki mobil iletişim piyasasına yenilikçi kablosuz çözümler tasarımlayan, üreten ve pazarlayan, önde gelen bir şirkettir.
RIM, çoklu kablosuz şebeke standartlarını destekleyen, sistemle bütünleşik yazılım, donanım ve hizmetleriyle, e-mail, telefon, SMS mesajlaşma, internet ve intranet temelli uygulamalar gibi, zaman açısından hassas bilgilere sorunsuz erişim sağlayan platform ve çözümler sunmaktadır. RIM’in, dünyanın dört bir yanında binlerce kuruluşça kullanılan ödül kazanmış ürün, hizmet ve bütünleşik teknolojileri arasında BlackBerry® kablosuz platformu, RIM Kablosuz El Cihazları ürünler, yazılım geliştirme araçları, telsiz modemleri ve yazılım/donanım lisans anlaşmaları yer almaktadır.
1984 yılında kurulan ve merkezi Waterloo, Ontario’da bulunan RIM’in Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgesinde ofisleri bulunmaktadır. RIM Nasdaq (Nasdaq: RIMM)ve Toronto (TSX: RIM) Menkul Kıymetler Borsalarında kote edilmektedir. Daha fazla bilgi için www.rim.com veya www.BlackBerry.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT