Türkler Aşkını İtiraf Edemiyor!

Tarihler: 23 Şubat 2009 Pazartesi ~ 28 Şubat 2009 Cumartesi

Firma: Cornetto

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 23, 2009 ~ Şub 28, 2009
Sevgililer Günü için yapılan Uluslararası Aşk Araştırması’nda; Türkler, İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Portekizliler aşkı anlattı.
TÜRKLER AŞKINI İTİRAF EDEMİYOR!
Aşkın resmi dondurması Cornetto, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle 5 ülkede ‘Uluslararası Aşk Araştırması’ düzenledi. İngiltere, İtalya, Portekiz, Fransa ve Türkiye’de internet üzerinden yapılan ankette, aşkını itiraf etmekte en çok zorlananlar Türkler çıktı.
Cornetto’nun Sevgililer Günü için yaptığı ankete, 5 ülkeden 15-24 yaş arası 1.667 sayıda genç katıldı. Araştırmada Türk kadınlarının %90’ının, erkeklerinin ise %87’sinin hayatlarında en az 1 kere aşık olduğu ortaya koyulurken, aşkı en az tadanların İngilizler olduğu görüldü. Cornetto’nun Uluslararası Aşk Araştırması’nda ortaya çıkardığı en çarpıcı sonuçlardan biri de Türklerin, diğer 4 ülkeye kıyasla, aşkını itiraf etme konusunda en fazla zorluk çekenler olmaları.

Aşkını ilan eden Türkler!
Araştırma sonucunda, Türk erkeklerinin aşkını açıklamak için kullandığı en yaygın yöntemin ‘aşkını ilan etmek’ olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte Türk erkeklerinin aşkını itiraf etmekte zorlananları ise sorunu çözmek için arkadaşlarından destek alıyor. Üstelik bu yöntemi kullanma oranı Türk erkeklerinde diğer ülkelere göre 7 kat daha fazla. Öte yandan Türk kadınlarının yarısı aşkı konusunda sessizliğini korumayı tercih ediyor ve fark edilmeyi bekliyor.

En çılgın aşıklar İtalyanlar ve İngilizler erkekleri!
İtalyan ve İngiliz erkekleri, sevdiği kişi için çılgınca bir şey yapmak konusunda bayrağı elinde taşıyor. Türk erkekleri, İtalyan ve İngilizlere yetişemese de yüzde 55 gibi yarıdan fazla bir oranla aşık oldukları kişiler için çılgınca bir şey yaptığını itiraf ediyor.
İtalyanlar’ın kendine güveni, duygularını ilk olarak sevdiği kişiye söyleme noktasında da kendini gösteriyor. İngiliz erkekleri bu noktada İtalyanlar’la ortak bir davranış sergiliyor ve hislerini ilk olarak aşık oldukları insana açıyor. Türkler’in bu noktada çaldığı ilk kapı ise yine en yakın arkadaşları oluyor. Araştırmaya katılan gençler genel olarak duygularını ilk olarak ailelerine söylemekten kaçıyor.

Portekizliler “sanal aşklara evet!” diyor
Uluslararası Aşk Araştırması’na göre, aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri aynı zamanda sanal aşka en olumlu bakanlar. Diğer Avrupa ülkelerine göre, internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlar ise Türkler oluyor.

İlişkimiz nereye gidiyor?
Özellikle kızların kafasını kurcalayan bu soru Uluslararası Aşk Araştırması cevap buluyor. 5 ülkedeki 15-24 yaş grubundaki kadın ve erkekler ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanıyor. Bu konuya en iyimser bakanlar İtalyanlarken, en çok şüphe duyanlar Türkler oluyor. Araştırmaya göre ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınlarıyken, aşklarının geleceğinden en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri.

İlk görüşte aşka inanır mısın?
İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkekleri bu soruyu en fazla “Evet” şeklinde cevaplayanlar oldu. Cornetto’nun Uluslararası Aşk Araştırması’na göre Türk kadınları, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inanıyor.
İlk aşklar neredeyse her zaman gülümsenerek hatırlanıyor
Araştırmaya göre Fransız gençleri, ilk aşklarını en melankolik şekilde hatırlayanlar. Portekiz kadınları ve İtalyan erkekleri ise ilk aşklarını yüzlerinde bir gülümsemeyle hatırlıyorlar.

Türk erkeği “hayır” diyemiyor
Aşk erkekler için; İtalya’da ‘mantıksızlık’, İngiltere’de ‘karmaşa’, Fransa’da ‘acı’, Portekiz’de ‘ayakların yerden kesilmesi’ iken Türkiye’de ‘hayır diyememek’ anlamına geliyor. Türk, Fransız, Portekiz ve İngiliz kadınları aşkı ‘ayakların yerden kesilmesi’ şeklinde tanımlarken, İtalyan kadınlar ‘mantıksızlık’ cevabıyla diğerlerinden ayrışıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT