Vaillant`tan Enerjinin Verimli Kullanımına Destek

Tarihler: 23 Şubat 2009 Pazartesi ~ 28 Şubat 2009 Cumartesi

Firma: Vaillant

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 23, 2009 ~ Şub 28, 2009
VAILLANT`TAN ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMINA DESTEK
Sıcak su için harcanan enerji giderleri sıfıra indirildi. Vaillant Türkiye ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje kapsamında pilot uygulama başlatılan Ankara Ufuk Anaokulu’na Vaillant auroStep solar sistem kuruldu.

Enerji İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü (EİE) ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından düzenlenen I. Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı, İstanbul Yeşilköy`deki WOW Convention Center’de 15 – 16 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fuardaki sempozyumlarda ısı yalıtımı, yenilenebilir enerjiler, enerji teknolojileri gibi konularda katılımcılar bilgilendirildi.

Projenin detayları, I. Ulusal Enerji Verimliliği Fuarı’nda, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Yöneticisi Yıldırım Özkaya tarafından katılımcılarla paylaşıldı.
Proje kapsamında 360 öğrencili Ankara Ufuk Anaokulu’na güneş enerjisinden sıcak su elde etmeye yarayan Vaillant auroSTEP solar sistemi kuruldu. Hava şartlarının tam olarak elverişli olmamasına rağmen, okulun tüm sıcak su ihtiyacı Vaillant’ın kurduğu sistem tarafından sağlandı. Daha önceki enerji gideri faturaları baz alınarak yapılan hesaplamalara göre auroSTEP solar sistem ile bir haftada 150 TL’lik bir tasarruf sağlandı.

Vaillant Türkiye ayrıca, 2007 yılında başlayan “Binalarda Enerji Verimliliği Ve Yenilenebilir Enerji Uygulamaları Alanlarında” inşaat ve enerji sektöründe görev yapan profesyonellerin eğitimine katkı sağlamayı hedefleyen EnerTeach Projesi’ne de destek vermektedir. Uluslararası EnerTeach Projesi, yenilenebilir enerji kullanımı, yeni yapılacak binaların bu enerjileri kullanarak inşa edilmesini, konutlarda enerji tasarrufu sağlanması ve bunu sağlayacak kişilerin, mimarların, mühendislerin, teknik öğretmenlerin şimdiden eğitilmesi amacını taşıyor. Leonardo Da Vinci adı verilen Avrupa Birliği fonunun bir kısmı ise EnerTeach’in finansal dayanağını oluşturuyor.

EnerTeach’in konularından olan yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili tüm basılı bilgilendirme malzemeleri Vaillant Türkiye tarafından hazırlanıyor. Yenilenebilir enerji kaynakları mühendisliği konusunda Vaillant Türkiye tarafından teknik eğitmen ve öğrencilere kurslar düzenleniyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT