Anne - Babayı İstismar: Talepkar ve Öfkeli Gençler

Kitap Çocuk Kitaplığı Anne - Babayı İstismar: Talepkar ve Öfkeli Gençler
Anne - Babayı İstismar: Talepkar ve Öfkeli Gençler - Üstün Dökmen

Kategori: Çocuk Kitaplığı

Yazar: Üstün Dökmen

Kitap Türü: Eğitim

Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Basım Yılı: 2021

Sayfa Sayısı: 136

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 6, 2021

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in çarpıcı anlatımıyla kaleme aldığı Anne-Babayı İstismar – Talepkâr ve Öfkeli Gençler adlı yeni kitabı, Epsilon logosuyla raflardaki yerini aldı. Yılların deneyimiyle, geri planda kalmış ve konuşulmaya muhtaç konulara ışık tutan usta yazar, yeni kitabında aile içi ilişkilere ve bunların toplumdaki yansımalarına yepyeni bir bakış açısı getiriyor. Aile evini bir türlü terk edemeyen, anne-babalarıyla birlikte bir hayat sürmeye devam eden 30 yaş ve üstü yetişkin çocukları sorumluluklarıyla yüzleştiren kitabında Dökmen, ebeveynlere ise “Yetişkin çocuğunuz tarafından istismar edildiğinizin farkında mısınız?” sorusunu soruyor. Önemli metaforların da yer aldığı kitapta, göz ardı edilen gerçekleriyle anne-babanın istismar edilmesi konusu etkili bir anlatımla gün yüzüne çıkıyor.

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Epsilon logosuyla okurlara ulaşan Anne-Babayı İstismar – Talepkâr ve Öfkeli Gençler kitabı, hem anne-babalara hem de onların yetişkin çocuklarına hitap ediyor. Etkileyici anlatımıyla okurlarını düşünmeye ve doğru soruları sormaya yönlendiren Dökmen, yılların tecrübesini bu defa “geçkin” aile bireyleri üzerinden aktarıyor. Anne-Babayı İstismar – Talepkâr ve Öfkeli Gençler’de istismar konusunu farklı bir açıdan ele alan deneyimli yazar, aile içi ilişkiler konusunda yok sayılan sorunlara ve bunların toplum üzerindeki yansımalarına değinirken çözüm önerileri de getiriyor.

Erişkin bireylerin, ebeveynleriyle ilişkilerini anlatan kitabın başlığında “öfkeli gençler” dense de Prof. Dr. Üstün Dökmen üniversite çağını bitirmiş, artık eli iş tutabilecek 30 yaş ve üstü yetişkin çocuklara seslenerek herkesin bir gün yuvadan uçması gerektiğini anlatıyor. Aile evinden ayrılamayan ve ailelerinin sevgi, saygı ve hatta parasını kendi amaçları doğrultusunda yöneten bireylere kendi üslubunca seslenen Dökmen, bunu yaparken keskin köşelere değinmekten de geri durmuyor. Anne-Babayı İstismar – Talepkâr ve Öfkeli Gençler kitabında istismar söz konusu olduğunda bunu yalnızca ailelerin yapmadığından, çocukların da ailelerini çoğu zaman istismar ettiğinden bahseden usta yazar, bunun kökleşen ve neredeyse gelenekselleşen çıkmazların kaynağı olduğunu da gözler önüne seriyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT