Benden Bana Bir Adım

Benden Bana Bir Adım

Kitap En Yeniler Benden Bana Bir Adım
Benden Bana Bir Adım - Cangül Soydemir

Kategori: En Yeniler

Yazar: Cangül Soydemir

Kitap Türü: Kişisel Gelişim

Yayınevi: Eva Yayınevi

Basım Yılı: 2023

Sayfa Sayısı: 176

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 22, 2023

Cangül Soydemir, okuyucu ile çok yeni buluşan kitabı ‘Benden Bana Bir Adım’da, insanın kendisine doğru atacağı adımların yaşantısını tümüyle değiştirebileceğini anlatıyor. Soydemir bu içe doğru yapılan yolculuk için 20 seneye dayanan psikosentez ve meditasyon çalışmalarından verdiği örneklerle yol gösteriyor. Yazar, yaşamın öngörülemezliğinde, içe, insanın kendisine doğru atacağı bir adımın kişiye içsel özgürlük, öz güven ve zorlu zamanlarda gerekli olan cesareti sağlayacağını anlatırken bu bilgileri örneklerle destekliyor.

Psikosentez ve meditasyonu buluşturan metodu ile danışanlarına rehberlik eden Cangül Soydemir’in Eva Yayınları’ndan çıkan ilk kitabı ‘Benden Bana Bir Adım’ okuyucu ile buluştu. Psikosentez Yaşam Koçu ve Meditasyon Eğitmeni de olan Soydemir, insanın hayatını kontrol edebilmesinin yolunun dış etkenlerden ziyade, içe yönelerek kendini tanımak, sevmek, kabul etmek ve kendi üzerinde çalışmaktan geçtiğini kendi yaşamından ve başka yaşamlardan örnekler vererek akıcı ve sade bir dille aktarıyor.

İnsan hayatında hep dışa doğru koşmanın, zorlu yaşam duraklarından kaçmaya çalışmanın aslında işe yaramadığını belirten yazar, kaçmaya çalışırken insanın hep kendi içine düştüğüne ve aslında kaçmanın bu şekilde mümkün olmadığına dikkat çekiyor. Kendinden kaçmak yerine, içteki benle tanışıp dost olmanın gerçek özgürleşmeye ve yaşamını yönetme gücüne kapı araladığına dikkat çeken Soydemir, kitapta ve yaşamda bunun yollarını ve yöntemini gösteriyor.

Uzun yıllara dayanan bu çalışmalardan edindiği deneyimi kitaba aktarırken, özellikle etkisi altında kaldığı ve büyük mistikler olarak tanımladığı Halil Cibran, Mevlâna, Osho, Khrisnamurti’den alıntılara da yer veriyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT