Döngel Karhanesi

Sinema Film Arşivi Döngel Karhanesi
Döngel Karhanesi

Orjinal Adı: Döngel Karhanesi

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Hakan Algül

Film Türü: Komedi

Öykü ve Senaryo: Necef Uğurlu
Görüntü Yönetmeni: Mustafa Kuşçu
Müzik: Cem Erman
Oyuncular:Metin Akpınar, Ahmet Uğurlu, Şebnem Sönmez, Şenay Gürler, Fadik Atasoy
Yapım: 2005 Türkiye
Dağıtımcı: Medyavizyon

Orjinal Sitesi: http://www.dongelkarhanesi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Gösterime Giriş Tarihi: 28 Ekim 2005

El konulan genelev olunca…
“Döngel Eğlence Tesisleri” isimli genelevin sahibi maddi sıkıntıya girince bankadan kredi alır; ama geri ödemelerde sorun yaşayınca banka geneleve el koyar. Ardından bankaya da Batık İşletmeler Fonu tarafından el konulunca, genelev fona geçmiş olur.

Fon, işletmelerden herhangi birinden kar etmenin peşine düşer; bunun için en uygun işletmenin “Döngel Eğlence Tesisleri” olduğuna karar verilir; işletmeyi kara geçirmesi için de Keskin isimli bir memur görevlendirilir. Batık işletmeleri kara geçirme konusunda deneyimli olan memurun “Döngel Eğlence Tesisleri”nin bir genelev olduğunu öğrenmesi ve burayı “karhane”ye dönüştürme çalışmaları sürecinde yaşananları kara mizah tarzıyla anlatan “Döngel”de genelev patronunu Bertan karakterini Metin Akpınar, memuru da Ahmet Uğurlu canlandırıyor.

Film, bir genelev sahibinin bankadan aldığı krediyi geri ödeyememesi nedeniyle, bankanın geneleve el koymasıyla başlar. Daha sonra bankaya fon tarafından el konulmasıyla birlikte, genelev de fona geçer. Ankara, işletmelerden herhangi birinden kar etmenin peşine düşer ve en uygununun “Döngel Eğlence Tesisleri” olduğuna karar vererek, işletmeyi kara geçirmesi için bir memurunu görevlendirir. Batık işletmeleri kara geçirme konusunda deneyimli olan memurun, “Döngel Eğlence Tesisleri”nin bir genelev olduğunu öğrenmesi ve burayı “karhane”ye dönüştürme çalışmaları sürecinde yaşananları, kara mizah tarzıyla anlatılıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT