Emret Komutanım: Şah Mat

Sinema Film Arşivi Emret Komutanım: Şah Mat
Emret Komutanım: Şah Mat

Orjinal Adı: Emret Komutanım: Şah Mat

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Taner Akvardar

Film Türü: Komedi

Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay
Oyuncular: Mehmet Ali Erbil, Sarp Levendoğlu, Seda Akman, Hamdi Alkan, Ahmet Mümtaz Taylan, Dost Elver, Cengiz Küçükayvaz, Durul Bazan, Ufuk Özkan, Orçun Kaptan, Can Kahraman, Melda Gür, Hakan Meriçliler, İsrafil Köse, Mehmet Kurt
Yapım: 2006, Türkiye
Dağıtımcı: UIP Film

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyona Giriş Tarihi: 19 Ocak 2007

“EMRET KOMUTANIM: ŞAH MAT”TA GÜLECEKSİNİZ, EĞLENECEKSİNİZ, HEYECANLANACAKSINIZ, DUYGULANACAKSINIZ VE HATTA GÖZYAŞLARINIZI TUTAMAYACAKSINIZ.
2006’DA FİLMLERİ TÜRKİYE SİNEMALARINDA 3 MİLYON KİŞİ TARAFINDAN İZLENEN MEHMET ALİ ERBİL VE SARP LEVENDOĞLU’NUN BAŞROLLERİNİ ÜSTLENDİĞİ, “EMRET KOMUTANIM: ŞAH MAT” 19 OCAK’TA SİNEMALARDA GÖSTERİLMEYE BAŞLANIYOR.

Sakatlar haftası (Birleşmiş milletlere ait 156 ülkede 10-16 Mayıs arasında değerlendirilen ve çeşitli etkinliklerin yapıldığı hafta) etkinlikleri kapsamında 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü’ne 7 tane ruhsal özürlü vatandaş 1 günlük askerlik yapmaya gelir: Askerliği takıntılı derecede çok seven Niyazi (Ahmet Mümtaz Taylan), eski bir pehlivan (Hamdi Alkan), eski bir kadın tüccarı Osman (Zühtü Erkan), kafasına uzaylıların zemberek taktığına inanan eski bir imam Habip (Cengiz Küçükayvaz), kendini anten zanneden Mahmut (Hakan Meriçliler), melankolik bir genç Melih (Mert Yavuzcan) ve Obsesif Tuncay (Rıza Kocaoğlu)dır.

Ruhsal özürlü konukların birer birer Karargah Destek Bölüğü askerlerine (Dost Elver, Durul Bazan, Ufuk Özkan, Orçun Kaptan, Can Kahraman, İsrafil Köse, Mehmet Kurt, Ferdi Kurtuldu, Bora Karakul, Mustafa Üstündağ, Cenk Tunalı, Serkan Kuru) zimmetlenmesi ve askerlerin konuklarla uyum sorunları ortalığın karışmasına neden olur.

Böyle bir günde Alayda herkesin konuklarla ilgileneceğinden emin olan eski ajan Karpov (Mehmet Ali Erbil), can düşmanı olarak kabul ettiği Levent Üsteğmen (Sarp Levendoğlu) ile geçmişteki hesabını kapatmak için aynı günü seçer. Alayda istediği sonuca ulaşamayan Karpov ne pahasına olursa olsun Levent Üsteğmen’den intikamını alacaktır. Karpov’un kararlılığı ve acımasız planlarına, konuklar ve askerlerin yarattığı kargaşa da eklenince Levent Üsteğmen için tehlike giderek artmaktadır. Çözüm için iki subay Levent Üsteğmen ve Deniz Yüzbaşı (Seda Akman) kolları sıvarlar.


istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT