Eski Şehir

Eski Şehir - Harun Özer

Kategori: En Yeniler

Yazar: Harun Özer

Kitap Türü: Roman

Yayınevi: İnkılâp Kitabevi

Basım Yılı: 2022

Sayfa Sayısı: 124

Dil: Türkçe

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Mayıs 17, 2022

Eskişehir’in, 70’li yıllarından kopup gelen öykülerin derlendiği “Eski Şehir”, Harun Özer’in usta kaleminden İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Şehrin hafızasından insanların hayatlarına uzanan öykülerin yer aldığı “Eski Şehir”, adını aldığı Eskişehir’in 70’li yıllarındaki arka sokaklarından derlenen bir öykü kitabı olarak İnkılâp Kitabevi tarafından edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor. Harun Özer’in kaleme aldığı “Eski Şehir” sıradan insanların acı, komik ve hayret edilesi yaşantılarını konu alırken, okurlarını hem güldürüyor hem de düşündürüyor.

“Eski Şehir”de genel olarak toplumdan soyutlanmış ve unutulmaya mecbur bırakılmış insanların yaşamlarından kesitler görülürken, ekonomik yönden daha alt kademelerde bulunan kişilerin günlük yaşamlarından gerçekçi detaylara yer veriliyor. Harun Özer’in anlattığı her insan, bir diğerinden özgün yapısıyla ayrılırken, öykülerin sade dili ve sürükleyici anlatımı karakterlere eşlik ediyor.

Halkın içinden hikâyeleriyle okurunu samimi bir noktadan yakalayan Harun Özer, okuyan herkesin kendinden bir parça bulmasını sağlıyor. “Eski Şehir”, trajik hikâyeleriyle okuyanları 70’li yılların Eskişehir’inde gezintiye çıkarırken, kaleme alınan hikâyelerin benzersizliği ve başarılı dil kullanımıyla Türk Edebiyatı’na yeni bir soluk getiriyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Sade, samimi, gerçekçi ve son derece insancıl öyküler. Edebiyat parçalamadan, edebiyat yapabilen ender bir yazar diyebilirim. O günlerin Eskişehir’inden, bu günlerin Türkiye’sine mesajlar vermeyi başaran bir kitap olmuş. Öneririm…
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT