Bursa Arkeopark

Tarihler: 21 Ekim 2018 Pazar ~ 21 Ekim 2018 Pazar 21 Ekim 2018 09:00

Yer: Kadıköy Evlendirme Dairesi

Ücret: - Yetişkin 295.00 TL, Çocuk 295.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 21, 2018 ~ Eki 21, 2018
Bursa Arkeopark etkinliğinde eğlenceli dakikalar sizi bekliyor.

"Arkeoloji her çocuğun rüyalarını süsleyen bir macera dünyası. Onlar için gerek bir sürprizimiz var! Arkeolog oluyorlar! Çok eski çağlara ait bir kazı alanında arkeologlar ile birlikte çalışmak. Kazılardan buldukları parçaları çıkartıp temizlemek ve sergilenecek hale getirmek. Arkeo Park Bursa, Arkeoloji köyünde bizi zamanda geriye götürecek maceraya hazır mıyız?

İşte Programımızın Amacı
• Bursa’da tarih öncesine, 8500 yıl öncesine ait bir arkeolojik alanı tanımak
• İlk yerleşik yaşam / Neolitik Dönem hakkında bilgi sahibi olmak.
• Yaşadığı şehrin kültürel mirasını öğrenmek.
• Arkeologların nasıl çalıştığını kavramak.
Çalışmanın Adı: Neolitik Dönemi Tanıyorum

Bir Arkeolog Neler Yapar?
• Bir arkeoloğun kullandığı teknikleri kullanarak kazı çalışması
• Buldukları parçaları temizleme ve birleştirme işlemi
• Çalışmalarını sergilemek
• Daha bir çok etkinlik ile donatılmış programımız çocuklarımıza unutamayacakları bir gün yaşatacak.

Bu Özel Programın Özel Yönleri
• Ülkemizde bu kapsamda ilk Açıkhava Müzesi ve Arkeoloji Okulu olması.
• Alandaki Neolitik Dönem’e ait arkeolojik dolguların tarih öncesi dönemin dönüşüm noktalarını yansıtması.
• Alanda tarih öncesinden günümüze 3 farklı dönemi yansıtan köy canlandırmalarının bulunması, geçmişe üçüncü bir boyut katması.
• Geleneksel yapıların alanda sergilenmesi.
• Sergi içeriğinin halen devam etmekte olan kazı çalışmalarını yürüten, konunun uzmanları tarafından belirlenmesi ve yine uygulamanın bu uzmanlar tarafından yapılması.
• Deneysel çalışma olanağı sunularak ziyaretçileri katılımcı konuma taşıması.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
7 kişilik Arkeoloji ve Drama uzman ekibi öğretileri
İstanbul-Bursa lüks transferler
Kahvaltı
Öğle yemeği

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Kişisel Harcamalar

Ayrıntılar:
Tur Saatleri: 09:00-17:00

- Etkinliklere, çocuklar anne ve/veya babalarıyla katılım sağlayabilir. Çocuklar, tek başına etkinliklere katılım sağlayamazlar.
- Bilet alım işleminizi tamamlamanız ardından ailemle geziyorum ekibine 0544 564 04 04 numaralı telefondan ya  da nilsu@ailemlegeziyorum.com.tr mail adresinden ulaşıp rezervasyonunuzu yaptırmanız zorunludur. Aksi takdirde biletiniz geçerli sayılmayabilir.
- Profesyonel danışmanlar, rehberler, tarihçiler ve ailemle geziyorum ekibi tarafından hazırlanan interaktif gezi programları.
- 5-12 önerilen yaş sınırımız fakat genç gezginlerimizi en iyi tanıyan aileleridir. Bu nedenle kararı anne ve babalarımıza bırakıyoruz.
- Gerçekleştirdiğimiz her tur farklı bir kültür, farklı bir heyecan. Bu nedenle en doğru program akışını Ailemle Geziyorum ekibinden alabilirsiniz.Buluşma rotalarımız, turların süresi gibi soruların hepsinde Ailemle Geziyorum ekibi sizlerin yanında olacaktır.
- Hava koşullarından kaynaklanan olumsuzluklar sonucu meydana gelecek teknik sorunlarda ve bu gibi nedenlerle etkinlik alanının kısmen veya tamamen geçici bir süre ziyarete kapatılması nedeniyle, organizasyon firması tarafından sorumluluk kabul edilmemektedir.

- Etkinliklere, çocuklar anne ve/veya babalarıyla katılım sağlayabilir. Çocuklar, tek başına etkinliklere katılım sağlayamazlar.- Bilet alım işleminizi tamamlamanız ardından ailemle geziyorum ekibine 0544 564 04 04 numaralı telefondan ya  da nilsu@ailemlegeziyorum.com.tr mail adresinden ulaşıp rezervasyonunuzu yaptırmanız zorunludur. Aksi takdirde biletiniz geçerli sayılmayabilir.- Profesyonel danışmanlar, rehberler, tarihçiler ve ailemle geziyorum ekibi tarafından hazırlanan interaktif gezi programları.- 5-12 önerilen yaş sınırımız fakat genç gezginlerimizi en iyi tanıyan aileleridir. Bu nedenle kararı anne ve babalarımıza bırakıyoruz.- Gerçekleştirdiğimiz her tur farklı bir kültür, farklı bir heyecan. Bu nedenle en doğru program akışını Ailemle Geziyorum ekibinden alabilirsiniz.Buluşma rotalarımız, turların süresi gibi soruların hepsinde Ailemle Geziyorum ekibi sizlerin yanında olacaktır.- Hava koşullarından kaynaklanan olumsuzluklar sonucu meydana gelecek teknik sorunlarda ve bu gibi nedenlerle etkinlik alanının kısmen veya tamamen geçici bir süre ziyarete kapatılması nedeniyle, organizasyon firması tarafından sorumluluk kabul edilmemektedir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT