7-12 Yaş İçin Yarıyıl Sanat Atölyeleri

Tarihler: 23 Ocak 2012 Pazartesi ~ 03 Şubat 2012 Cuma

Yer: İstanbul Modern

Nereden Alınır: İstanbul Modern

Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy İstanbul Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 334 73 41

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 23, 2012 ~ Şub 3, 2012

İstanbul Modern, 23 Ocak - 3 Şubat 2012 tarihleri arasında 7-12 yaş grubundaki çocuklar için sanatla dolu, eğlenceli Yarıyıl Sanat Atölyeleri düzenliyor. Her gün farklı bir etkinliğin düzenleneceği “7-12 Yaş İçin Yarıyıl Sanat Atölyeleri”nde, resim, heykel, fotoğraf, animasyon, yerleştirme ve performans gibi disiplinlerin yanı sıra edebiyat ve mimarlık alanlarını da içeren uygulamalar yapılacak.

Yarıyıl tatili süresince çocuklar için, sabah ve öğleden sonra iki ayrı program seçeneği sunuluyor. Atölyelere beş günlük ya da günübirlik katılmak mümkün. Atölyelerin beşini de tamamlayarak sanatsal yaratım sürecini farklı boyutlarıyla deneyimleyen çocuklar, katılım belgesi almaya hak kazanacak.

Hafta içi sabah 09.00-13.00 saatleri arasında her gün dört saatlik, farklı içerikte atölyeler düzenlenecek. Bu atölyelerde çocuklar beş gün boyunca, sanatta ifadenin farklı yolları ve teknikleri ile tanışacaklar. “Benim Oyun Çadırım” atölyesinde çocuklar tuvalden yapılan çadırlarını kuracak, boyuyacak ve tasarladıkları oyun çadırlarını etkinliğin sonunda yanlarında götürebilecekler. “Dinozorlar Yaşasaydı!” atölye çalışması, Anna Milbourne’un bir stegosaurus yavrusunun başından geçen olayları anlattığı “Dinozor” isimli masalın okunmasıyla başlayacak ve çocukların “Dinozorlar hala yaşasaydı dünya bugün nasıl bir yer olurdu?” sorusuna yanıt aramalarıyla sürecek. “Kumdan Animasyonlar” çalışmasında kumdan desenler oluşturacak ve bu desenleri bir animasyona dönüştürecek; “Cecü’nün Cüceleri” atölyesinde ise Umberto Eco’nun aynı adlı masalından esinlenerek bir tiyatro oyunu sergileyecekler.“Resim Avcıları” atölyesinde İstanbul Modern Kütüphane’deki sanat kitaplarını inceleyip ortak bir resim yapacaklar.

Hafta içi her gün 13.00-15.00 saatleri arasında ise iki saatlik atölyeler düzenlenecek. Bu atölyelerde çocuklar, İstanbul Modern’in sergi salonlarında rehber eşliğinde her gün farklı bir sanat yapıtını inceleyecek, sanat eserlerinden yola çıkarak kendi eserlerini üretecekler. Çocuklar “Genç Müzeciler” atölyesinde, koleksiyonu ve mekanlarıyla bir müze fikri geliştirip fikirlerini maketlere dönüştürecekler.

“Bir Kostümün Öyküsü” atölyesinde farklı renklerle özgün kostümler tasarlarken “Geo-Yaratıklar”da ise geometrik biçimleri üst üste yerleştirerek fantastik yaratıklar yapacaklar. “Uzaylı Kuklalar” atölyesinde sanat eserlerindeki biçimleri yeniden yorumlayıp uzaylı kuklalara dönüştürecek; “Gökdelen Atölyesi” etkinliğinde ise her katında farklı bir yaşam alanı bulunan kartondan gökdelenler kuracaklar.

Atölyeler ücretlidir. Detaylı bilgi ve kayıt için 0212 334 73 41 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

09:00-13:00 (4 saatlik atölyeler) 13:00-15:00 (2 saatlik atölyeler)

23 Ocak 2012 Pazartesi Benim Oyun Çadırım Genç Müzeciler
24 Ocak 2012 Salı Dinozorlar Yaşasaydı Bir Kostüm Öyküsü
25 Ocak 2012 Çarşamba Kumdan Animasyonlar Geo-Yaratıklar
26 Ocak 2012 Perşembe Cecü’nün Cüceleri Uzaylı Kuklalar
27 Ocak 2012 Cuma Resim Avcıları Gökdelen Atölyesi
30 Ocak 2012 Pazartesi Benim Oyun Çadırım Genç Müzeciler
31 Ocak 2012 Salı Dinozorlar Yaşasaydı Bir Kostüm Öyküsü
1 Şubat 2012 Çarşamba Kumdan Animasyonlar Geo-Yaratıklar
2 Şubat 2012 Perşembe Cecü’nün Cüceleri Uzaylı Kuklalar
3 Şubat 2012 Cuma Resim Avcıları Gökdelen Atölyesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT