Açık Atölye Sanatçı Programı Kış Dönemi Başvuruları Başladı!

Açık Atölye Sanatçı Programı Kış Dönemi Başvuruları Başladı!

Tarihler: 05 Kasım 2020 Perşembe ~ 05 Kasım 2020 Perşembe

Yer: Daire Sanat

Adres: Kılıçali Paşa Mahallesi, Akarsu cd, Şimşirci Sk. Santral apt No 11/1 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0 212 252 52 77

Web: http://www.dairesanat.com/index.php/tr/

E Posta: info@dairesanat.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 5, 2020 ~ Kas 5, 2020

Daire Sanat Açık Atölye Programı Kış Dönemi başvuruları başladı. Başvurular, 15 Aralık 2020’ye kadar info@dairesanat.com adresine gönderilebilir. Başvuru yapacak sanatçılar başvuru süreci hakkında bilgiye www.dairesanat.com adresinden ulaşabilirler. Daire Sanat başvurusu kabul edilen sanatçılara çalışma ortamı ve atölyenin yanı sıra, basın ve sanat sektöründen ilgili profesyonellerle ve paydaşlarla bağlantı ve etkileşim sağlar. Programın amacı Açık Çağrı yoluyla seçilen sanatçıların projelerini mekanda gerçekleştirme sürecini ziyaretçi ve sanatseverlerle paylaşma olanağını yaratmaktır.

Yeni dönem Seçici Kurulu Fırat Arapoğlu, Sevil Binat, Örge Tulga ve Evrim Kavcar'dan oluşmaktadır.

Daire Sanat Açık Atölye Sanatçı Programı Hakkında
Daire Sanat, Kasım 2019’dan beri Cihangir’de Açık Atölye Sanatçı Programını yürütmektedir. Seçici kurul ile belirlenen sanatçılar, üç aylık süreyle Daire Sanat’ın sunduğu atölye ortamında çalışmalarını sürdürmektedir. Daire Sanat, bu program kapsamında sanatçı atölyelerini Salı ve Cumartesi günleri ziyarete açarak atölye ortamı ile sergi mekanı birleşimi farklı bir sergileme metoduyla ilerlemektedir. Böylelikle ziyaretçiler sanatçıların üretim sürecine ve yürütülen çalışmaların gelişimine tanıklık edebilmektedir.

Daire Sanat Açık Atölye Programı Sonbahar Dönemi’nde halen Evrim Kavcar & Elif Öner ikilisi, “sözlük” olarak nitelendirmeyi tercih ettikleri Hassas Sesler Sözlüğü projesini, ses ile malzeme arasındaki ilişkiyi ele alan egzersizleri, jest ve mimik odaklı performatik çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bir diğer atölyede ise Nejbir Erkol, büyüdüğü yere düşen havan topunun patlamaması üzerine bu durumu kırılganlıkla ilişkilendirdiği projesi üzerine çalışıyor. Çizim ve araştırmanın yanında fotoğraflamaya ve video performansı yaparak olayın yaşamsal kavramlarla ilişkisini sorguluyor.

Açık Atölye Sanatçı Programı her Salı ve Cumartesi saat 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Daire Sanat Açık Atölye Sanatçı Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için iletişim:
info@dairesanat.com
0 212 252 52 77

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT