Adım Adım Moda Ürünü Yaratmak

Tarihler: 02 Haziran 2021 Çarşamba ~ 02 Haziran 2021 Çarşamba 02 Haziran 2021 19:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 660.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 2, 2021 ~ Haz 2, 2021
İki moda profesyonelinden adım adım moda ürünü yaratmayı öğrenmek ister misiniz?

Toplam 12 saatlik, 2 hafta sürecek bu online eğitimde; ilk haftada moda tasarımcısı Gevher Mutaf, modada trend öngörüsü, araştırma ve tasarım süreçlerini anlatacak. İkinci haftada ise Sibel Ege kumaşlar ve konfeksiyon konularını, teknik bilgisini ve tecrübesini harmanlayarak sizlerle paylaşacak.

Eğitim tarihleri: 2 Haziran, 4 Haziran, 9 Haziran, 11 Haziran 2021
Eğitim saati: Her hafta 19:00-22:00
Toplam süre: 12 saat

1. Gün:
• Trend tahminleme süreci ve araçları
• Trend yaşam eğrisi
• Renk sistemleri
• Trend araştırma kaynakları

2. Gün:
• Araştırma kaynakları ve bilginin analizi, trend takibi, defile analizleri
• Rekabet ve pazarı tanımaya yönelik araştırmalar
• İlham panosu (mood board) hazırlama ipuçları 
• Koleksiyon yapısının ve dağılımının planlanması, tema örgüsü

3. Gün:
• Doğal ve yapay liflerin özellikleri ve bu özelliklerin kumaşlara yansıması
• Model - kumaş eşleştirmesinin prensipleri
• Kumaş satın alma kaynakları ve fuarlar
• Kumaş satın almasında dikkat edilmesi gerekenler

4. Gün:
• Koleksiyon üretim aşamaları
• Sipariş üretim aşamaları
• Süreçlerin takibi
• Üretici organizasyonu ve ilişkiler

Katılımcılar moda ürünü yaratmayla ilgili çalışmalarına, bu eğitimden aldıkları bilgilerle daha doğru ve verimli yön verebilecekler. Modaya ve tekstile ilgi duyan tüm katılımcılara açıktır. Herhangi bir ön bilgiye sahip olmaya gerek yoktur. Tek bir biletle eğitimin dört gününe katılım sağlanabilecektir. Online katılım belgesi verilecektir. Etkinlikten bir gün önce e-posta ile katılım için gerekli bilgiler gönderilecektir. 

Eğitmen Sibel Ege Hakkında:
2003 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Gap ve VSP gibi yerel ve uluslararası firmalarda; merchandising, satınalma, sourcing operasyonlarını yürütüp yöneticilik yapmıştır. Kumaş, tekstil konfeksiyon, deri konfeksiyon ve aksesuar koleksiyonları üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2008 - 2009 yıllarında Koç Üniversitesi'nde aldığı MBA Turquality Yönetici Geliştirme eğitiminden sonra, 2010’da kendi girişimi Ren Sourcing'i kurmuştur. Avrupalı ve Uzakdoğulu kumaş firmalarıyla iş birliği yaparak Türkiye'deki ünlü markalara ve tasarımcılara servis vermektedir. Avrupalı markaların ihtiyaçlarına yönelik olarak Türkiye'den giyim ve aksesuar tedarik desteği sağlamaktadır. 2017’de UAL London College of Fashion'da Fashion Buying & Merchandising eğitimi almıştır. 2015’te Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu'nda kumaş ve tekstil konularında ders vermeye başlamıştır. 2016’da Vakko Esmod’la birlikte organize etmeye başladığı kumaş ve tekstil içerikli diploma, sertifika ve kurumsal eğitim programlarına, Türkçe ve İngilizce dillerinde devam etmektedir. 2017’de Fransız moda ve lüks okulu olan IFA Paris'te, MBA Fashion Business programında "Sourcing and Supply Chain Issues" ve "Materials, Production and Quality" derslerini vermiştir. University of Cincinnati ve Shanto Mariam University gibi kurumlarda misafir eğitmen olarak dersler vermiştir. Ren Sourcing çatısı altında bağımsız workshoplar ve eğitimler düzenlemektedir. Talepler doğrultusunda kurumlara ve kişilere özel moda ve tekstil eğitimi içerikleri sunmaktadır. Markalaşma, pazar ve fuar araştırması, kumaşlar, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık desteği sunmaktadır.  

Eğitmen Gevher Mutaf Hakkında:
Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmasının ardından, idealindeki mesleği öğrenmek için İtalya'ya giderek Accademia Italiana'da Moda Tasarım lisans programını tamamlamıştır. Roberto Cavalli, Pitti Filati gibi firmalarda stajlar yapma şansı bulmuş, ardından kurucularından olduğu Atelier Nun'da kişiye özel tasarım ve tekstil projeleri üretmiştir. Floransa Ceri Vintage işbirliği ile vintage giysilerin yeniden yorumlanarak farklı tasarımlara dönüştürüldüğü “Vintage Transformed” projesini gerçekleştirmiş ve tasarımlar İtalya ve Hong Kong'da satışa sunulmuştur. 2007 yılında adım atmış olduğu moda sektöründe, freelance ya da kurumsal olarak tasarımdan sourcinge kadar çeşitli alanlarda çalışmış, farklı ölçekte markalar ve ürün gruplarında tecrübe edinmiş ve endüstriye dair 360 derece bir bakış açısı oluşturmayı hedeflemiştir. Şu an Koton markasında Design Manager görevine devam etmekte ve Koton x İTÜ işbirliğiyle gerçekleşen Moda Perakendesi Yönetimi Sertifika Programında eğitimler vermektedir.

- Eğitim Zoom uygulaması üzerinden toplam 12 saat sürmektedir.- Eğitim süresi 2 haftadır. Satın alınan biletler aşağıdaki tüm tarihlere katılma hakkı verir.- Eğitim tarihleri: 2 Haziran, 4 Haziran, 9 Haziran, 11 Haziran 2021- Eğitim saati: Her hafta 19:00-22:00Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra referans numarasız ile birlikte, etkinlik adı ve güncel e-mail adresinizi sibelege@rensourcing.com adresine iletmenizi rica ederiz.- Etkinliğe katılmanız için gereken Zoom linki ve şifresi etkinlikten önce organizatör tarafından gönderilecektir. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak eğitime katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir.Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT