Alef Mücevher Teknikleri

Tarihler: 25 Mayıs 2009 Pazartesi ~ 08 Haziran 2009 Pazartesi

Yer: Alef Mücevher Atölyesi

Nereden Alınır: Bilgi için: info@alefgaleri.com , www.alefgaleri.com

Adres: Hacı Emin Efendi Sok. 2/1-A Teşvikiye Nişantaşı İstanbul

Telefon: 0212 241 35 58

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 25, 2009 ~ Haz 8, 2009
Mücevher Yapımı’nda Ustalık
Alef Mücevher Atölyesi, 2009 yeni dönem çalışmalarını sürdürüyor. Katılımcılar, klasik mücevher yapımı tekniklerini çağdaş eğilimlerle birleştirmenin keyfini yaşıyorlar ve mücevher yapımında ustalığa doğru adım atıyorlar…

“Mücevher Tasarımı ve Yapımı” ile “Mücevher Tasarımı ve Çizimi” konulu atölye çalışmalarında dördüncü yılına giren Alef, bu yıl programlarına bir yenisini ekledi: “Çağdaş takı Tasarımı ve Yapımı”. Bu yeni program altın ve gümüş takı yapımında önemli bir teknik olan kayıp mum tekniği ile özgün ve çağdaş takılar tasarlamayı içeriyor. Klasik beklentilerden uzak, takıyı sanatın ifade araçlarından biri olarak görenler için ideal, üç aylık bir program.

Kuyumculuk ve tasarım temel bilgilerinin paylaşıldığı “Mücevher Tasarımı ve Yapımı” konulu klasik atölye çalışmasında ise; tasarım projelerinin yanı sıra değerli metallerin kesim ve tesfiye teknikleri, polisaj, zincir yapımı, perçin, mum model çalışmaları, teknik resim, metal ısıl işlemleri, kaynak, montür hazırlama ve taş mıhlama gibi birçok teknik uygulaması bulunuyor. “Mücevher Tasarımı ve Çizimi” konulu çalışmaların sonucunda da; çizgiler ile tasarımı ifade etmeyi öğrenmek, perspektif kurallarını uygulayabilmek, mücevhere özgü ilüstrasyon tekniklerini kavramak ve koleksiyon tasarlamayı, hazırlamayı, sunmayı öğrenmek mümkün.

Katılımcılar, atölye çalışmaları sırasında Alef’in zengin arşivinden de yararlanabiliyorlar. Uluslar arası kitaplar ve dergiler inceleniyor, önemli markalar mercek altına alınıyor, güncel trendler sohbet konusu haline geliyor. Alef’in öğrencilerinden beklentisi, modern dünyanın çağdaş yorumlarını da göz önüne alarak takıda kendilerini özgün yollarıyla ifade etmeleri. Çalışmalarının sonlarına doğru bir yol ayrımına gelen katılımcının, çağdaş bir sanatçı mı, uluslararası trendleri izleyen, ihtiyaçları bilen bir takı tasarımcısı mı, teknik anlamda uzmanlaşmış tezgah ustası mı olacağı netleşmeye başlıyor.

Eğitim sezonu boyunca keyifli bir maraton yaşayan katılımcılar her yıl olduğu gibi bu yıl da Alef Galeri’de karma takı sergisinde buluşacaklar ve yapıtlarını sergileme imkanları olacak.


Alef Mücevher Teknikleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT