Alper Hasanoğlu ile Şairlerden Haya

Tarihler: 23 Ekim 2019 Çarşamba ~ 23 Ekim 2019 Çarşamba 23 Ekim 2019 19:30

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: 3'lü Seri - 390.00 TL Tam - 180.00 TL Öğrenci-Öğretmen-65 Yaş-Emekli ve Engelli İndirimi - 144.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Büyükdere Caddesi, No: 185, Levent Kanyon AVM, Teras Katı Şişli İstanbul

Telefon: (0212) 522 54 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 23, 2019 ~ Eki 23, 2019
Alper Hasanoğlu ile Şairlerden Hayat Dersleri: İnsan, 23 Ekim'de Joint Idea Kanyon'da sizlerle.

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.

“Ne gelir elimizden insan olmaktan başka…”

-       Edip Cansever

Bu dizeyi üçü de yazabilirdi: Cemal Süreya, Edip Cansever, Turgut Uyar… Diğer ikisi, Edip Cansever’in yazmasını uygun gördüler. Onun yazabileceği birçok başka dizeyi de diğerleri yazdı. Alper Hasanoğlu ile Hayat Dersleri serisinde bu kez 3 büyük şairin izini sürüyoruz.

Edip Cansever hayatı daha felsefi ve kuşbakışı bakarak bütünlüğü içinde anlamamıza yardım ederken, Turgut Uyar şehrin ve şehirlerin içlerine kadar girmemizi sağlar. Bu da insanın sıradanlığına – kendi sıradanlığımıza dolayısıyla – daha yakın olmak demek.

Edip Cansever’in şiirlerinde kendi içimize döneriz, Turgut Uyar’la ise insan olarak ötekine yolcuğa çıkarız. Cemal Süreya, kadın-erkek ilişkisindeki erotizmi, bir yandan romantik, diğer yandan eğlenceli bir yaşantıya dönüştürür.

Sonuç olarak üçü de insanı anlatır ve insanı anlamamıza farklı açılardan kapılar aralar.

Onların dizeleriyle insanda ve insanlar arasında yapacağımız bu yolculuk bize yalnızca kendimizi daha iyi anlamamızı değil, aynı zamanda toplumsal olaylara duyarlılığın nasıl çok daha incelikli olabileceğini de gösterecek. Çünkü Freud’un da söylediği gibi, şairlerin öylesine uğradıkları yerlere biz büyük uğraşlar sonucu varabiliyoruz.

BU SERİNİN DİGER BULUSMALARI:

Alper Hasanoğlu ile Edebiyatçılardan Hayat Dersleri: İstanbul / 25 Eylül Çarşamba 2019 Joint Idea Kanyon
Alper Hasanoğlu ile Filozoflardan Hayat Dersleri: Umut / 27 Kasım Çarşamba 2019 Joint Idea Kanyon

ATÖLYELER HAKKINDA

Atölyeler akademik kadronun önde gelen isimleri tarafından tasarlanır ve sunulur. Katılımcılara atölye lideri ile derinlemesine çalışma fırsatı sunan atölyeler, bilgi aktarımının yanı sıra konu hakkında düşünmeyi tetikleyen okuma önerileri ve grup tartışmalarını içerir.

ATOLYE LIDERI

Alper Hasanoğlu psikiyatr, psikoterapist, yazar. 1967 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1997 yılında İsviçre'de psikiyatri ihtisası yapmaya gitti. İsviçre Basel Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda ihtisasını tamamladıktan sonra 2007 yılına kadar Psikiyatri Polikliniği'nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra psikiyatri ve psikoterapi çalışmalarına devam etmenin yanı sıra Bir Terapistin Arka Bahçesi, İlişkilerin Günlük Hayatı ve Aşkın Halleri adlı üç kitabı Remzi Kitabevi’nden yayınlandı. Radikal'de düzenli olarak yazdı. Yazılarına www.therapiasophia.com ’da devam ediyor. Aşkın Halleri genişletilmiş olarak Doğan Kitap'tan yayımlandı. Diğer kitapları ise Hayat ve Diğer Hastalıklar ile Şirin Seçkin ile birlikte kaleme aldığı Çocuklukta Rezilyans.

- Etkinlik 19:30 - 22:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT