Anne Babalar için Mindfulness

Tarihler: 25 Kasım 2017 Cumartesi ~ 25 Kasım 2017 Cumartesi 25 Kasım 2017 09:30

Yer: Habita Coworking

Ücret: Erken Kayıt - 149.00 TL Normal Dönem - 199.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 25, 2017 ~ Kas 25, 2017
“Anne Babalar için Mindfulness” Eğitimi, 25 Kasım’da Habita’da…

Türkiye’yi Mindfulness ile tanıştıran Mindful Academy, yaşamımızın her alanında daha farkında ve bilinçli adımlar atabilmemiz için bu kez “Anne Babalar”a özel bir içerik ile karşınızda. 

Uzman psikolog Şirin Hacıömeroğlu Atçeken ile “Anne Babalar için Mindfulness” eğitimi Habita’da sizlerle buluşuyor.

Bir çocuğun en temel ihtiyacı ebeveynlerinin sevgisi ve dikkatidir. Anne babalar çocuklarını sevseler de zihinsel olarak onlara gerekli ilgi ve dikkati veremeyebilirler. Anne Babalar için Mindfulness Eğitimi, çocuklarıyla olan iletişiminde gelişmeye açık olan ve çocuklarıyla arkadaş olmak isteyen tüm anne-babalar içindir. Mindfulness eğitimi ebeveynlerde duygusal farkındalığı artırarak dinleme, ilgi ve şefkat gösterme becerilerini geliştirir. Bu eğitime katılan anne babalar geliştirecekleri anlayış ile çocuklarının birer birey olarak özgürce gelişmesine fırsat tanıyabilirler.

Eğitime kimler katılmalı?
- Çocuklarıyla daha tatmin edici, bağlı, güvenli, derin bir ilişki kurmak isteyen, - Ebeveynlik becerilerini geliştirmek ve farkındalıklarını arttırmak isteyen ebeveyn ve bakım verenler

Edineceğiniz beceriler:
- Ebeveynin farkındalığının artması
- Ebeveyn- çocuk ilişkisindeki uyum ve ahengin artması 
- Çocuğun fiziksel, duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarına daha fazla cevap verebilmek
- Ebeveyn-çocuk arasındaki güvenli bağlanmayı güçlendirmek 
- Ebeveynlik becerilerinin gelişmesi ve böylece tatminin artması
- Kriz anlarını daha iyi yönetebilmek
- Sağlıklı çocuk gelişimini güçlendirmek
- Çocuğun sosyal gelişimini desteklemek
- Çocuğun duygu düzenlemesinin (emotional regulation) gelişmesi

Eğitim Programı:
Kayıt ve kabul:09:30-10:00
İlk bölüm: 10:00-10:50
Ara: 10:50-11:00
İkinci bölüm: 11:00-11:50
Ara: 11:50-12:00
Üçüncü Bölüm: 12:00-13:00
Ara: 13:00-13:10
Soru-Cevap: 13:10-14:00

Şirin Atçeken Kimdir?
Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Ardından Fulbright Eğitim bursiyeri olarak Amerika’da Drexel Üniversitesi’nde Evlilik ve Aile Terapisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzman oldu. Philadelphia’da 3 sene Aile Terapisi Tedavi Merkezi ve Thomas Jefferson Hastanesi’nin Aile Sağlığı Merkezi’nde madde bağımlılığı, travma ve aile ilişkileri alanında çalıştı. Aynı zamanda Philadelphia Riverside Hapishanesi’nde mahkumlarla travma ve aile ilişkileri üzerine grup terapisiçalışmalarında bulundu.

İstanbul’a döndükten sonra uzun yıllar DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü ve Fide Danışmanlık ekipleriyle çalıştı. Bir dönem Yaşasın Hayat Kliniğinde kilo kontrolü ve duygusal yeme konusunda kliniğe devam eden danışanlarla çalıştı.

2012 yılında Uzm. Psk. Tuba Akyüz ile birlikte ‘BATE Birey ve Aile Terapileri Enstitüsünü’ kurdu. 2016 yılında Antalya’ya taşınan Atçeken seanslarına aynı şehirde kurucusu olduğu ‘Salt Psikoloji Enstitüsünde’, eğitim ve süpervizyon çalışmalarına da İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli illerinde devam ediyor. Yetişkin, ergen, çift ve ailelerle psikoterapi yapan Atçeken, uzmanlara eğitim ve süpervizyon vermekte, çeşitli proje ve araştırmalarda çalışmaktadır.

EMDR Danışmanı olan Şirin aynı zamanda EMDR Türkiye Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Çalıştığı konular arasında; EMDR ile kronik baş ağrısı ve migren tedavisi, EMDR tekniği kullanarak sporu, çalışanlar ve oyuncularla performans geliştirme, grup terapileri, afet durumlarında alanda erken müdahale, psikolojik travma, kompleks travma, cinsel taciz, doğum travması, ameliyat ve tıbbi travmalar, trafik kazası sonrası gelişen travma ve fiziksel semptomlar, öfke ve stres yönetimi, uçuş korkusu, fobiler, yas süreçleri, depresyon, kaygı bozuklukları ve panik atak tedavisi, gençlerle sınav kaygısı, gençlerle kariyer danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, çift ve aile terapisi bulunuyor. Atçeken ayrıca Somatik Deneyimleme terapistidir.  

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT