Arter’in Performans Programı Ziyaretçilerin Katılımına Dayalı Performansıyla Devam Ediyor

Arter’in Performans Programı Ziyaretçilerin Katılımına Dayalı Performansıyla Devam Ediyor

Tarihler: 11 Aralık 2019 Çarşamba ~ 11 Aralık 2019 Çarşamba

Yer: Arter Galeri

Adres: Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 37 67

Faks: 0212 292 07 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 11, 2019 ~ Ara 11, 2019

Arter’in Selen Ansen küratörlüğündeki performans programının Katılma başlıklı ikinci bölümü, Aralık ayında Kate McIntosh’un Worktable adlı performatif yerleştirmesiyle başlıyor. Brüksel’de yaşayan Yeni Zelandalı sanatçının, ziyaretçileri yaratma faaliyeti üzerine düşünmeye davet eden katılıma dayalı eseri Worktable, 20, 21 ve 22 Aralık tarihlerinde Arter’in ziyaret saatleri boyunca Karbon’da deneyimlenebilecek.

Dolapdere’deki yeni binasında hayata geçirdiği Etkinlik Programı ile sanatın tüm disiplinlerinden yenilikçi örneklere ve nitelikli yorumlara yer veren Arter, Mayıs 2020’ye kadar sürecek bir performans sanatı seçkisi de sunuyor. Selen Ansen’in küratörlüğünü üstlendiği performans programı, Kutlama, Katılma ve Tınlama başlıklarını taşıyan, birbiriyle ilişkili ve ardışık üç bölümden oluşuyor.

Mekâna özgü yeni projelerin yanı sıra dünya çapında ilgi gören yapıtları da içeren performans programı, Katılma başlıklı ikinci bölümünün açılışını, Kate McIntosh’un Worktable isimli performatif yerleştirmesi yapacak. Brüksel’de yaşayan Yeni Zelandalı sanatçı Kate McIntosh’un, katılımcıları yaratma faaliyeti üzerine düşünmeye davet eden eseri Worktable, 20, 21 ve 22 Aralık 2019 tarihlerinde Arter’in ziyaret saatleri boyunca Karbon’da deneyimlenebilecek. Başlığı İngilizcede hem “yapıt” hem de “çalışma” anlamına gelen “work” kelimesiyle yapılmış bir kelime oyunu da içeren, Türkçeye “çalışma tezgâhı” olarak çevrilebilecek bu performans, izleyicileri belli yönlendirmeler çerçevesinde çeşitli gündelik nesnelere müdahale etmeye davet ediyor.

Pratiğinde tiyatro, performans ve video gibi farklı mecraları buluşturan Kate McIntosh, sanat ve bilimi mizahi bir ton aracılığıyla bir araya getiren birçok yapıt üretti. Worktable daha önce KANAL-Centre Pompidou (Fransa), Kaaitheater (Belçika), EMMA (Finlandiya), Fierce Festival (İngiltere) gibi çeşitli kurum ve festivallerde sahnelendi.

Gün boyu sürecek ve her 15 dakikada bir, dört kişinin katılabileceği performans için biletler Arter’den temin edilebilir.

Performans programının Katılma başlıklı ikinci bölümü 2020’de Ocak ve Şubat aylarında Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Ant Hampton ve Mette Edvardsen’ın performanslarıyla devam edecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT