Arzu Özev

Tarihler: 21 Mart 2019 Perşembe ~ 21 Mart 2019 Perşembe 21 Mart 2019 19:30

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: - 150.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 21, 2019 ~ Mar 21, 2019
Arzu Özev ile "Zehirli Masallar" Kitap Sohbeti etkinliği Joint Idea Kanyon'da gerçekleşecek.

"Anne babalarımız, anneanne ve dedelerimiz; tarih bin yıllardır anlattığı masallarla, farkında dahi olmadan bizi zehirledi. Çoğumuzun sorgulamadan kabul ettiği bu yalanlar, nesillerden nesillere kıymetli bir mirasmışçasına aktarıldı. Şu anda esenlikten bu denli uzaksak, bu masallar yüzünden. Bu keyifli kitap sohbetinde, hem bize anlatılan masalları irdeleyecek, hem de onlardan nasıl kurtulabileceğimizi konuşacağız. 

Güçsüz temeller üzerine kurulu bir hayatta yolunu kaybetmek çok kolay. Günümüz dünyasında  koca bir yalana, normal olan buymuşçasına inandırılıyoruz. Doğadan uzaklaşmış bir gerçeklik sanrısının içinde, bir şeylere zar zor uyum sağlamaya çalışıyoruz. Yaşamlarımızı ezberler üzerinden sürüyor ve doğuştan en doğal hakkımız olduğu halde bir türlü sağlık, mutluluk ve huzura kavuşamıyoruz. Bu inanış bizi iç sıkıntılarına, yersiz korkulara, öfke nöbetlerine, panik atak ve depresyona, çeşitli bağımlılıklara, zihinsel buhranlara, fiziksel bozukluklara, hatta ve hatta ölümcül hastalıklara sürüklüyor. 

Sağlam temellere dayanmayan bilgiler, inançlar ve hurafelerle kurduğumuz yaşamların yarattığı bu acı sonuçlar, yaşadığımız çağda eski yöntemlerin pek çoğunun artık işe yaramadığını görmeye başlamamıza, güç, cesaret, başarı, özgürlük, zenginlik, mutluluk gibi pek çok kavram için yeni tanımlara ihtiyaç duymamıza, cevaplar için farklı kaynaklar araştırmamıza ve birçok konuyu derinlemesine sorgulamamıza yol açtı. Yeni Çağ’ın zehirden arınmış gerçeklik algısını konuşacağımız bu gecede, kavramları yeniden tanımlayacak ve bize anlatılan bu masallardan kurtulmanın, içimize dönüp, kendi hikayemizi kendi kalemimizle özgürce yazmanın yollarını konuşacağız."

Arzu Özev Hakkında
Arzu, Saint Joseph Lisesi'ni bitirdikten sonra University of Massachusetts, Amherst'tepsikoloji okuduğu yıllarda Sudarshan Kriya nefes tekniği ve yoga öğretisiyle tanıştı.Daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam kapısını açan, dünya çapında 150 ülkede yaygın bunefes tekniğinin ve kadim yoga bilgisinin deneyimi ve etkisiyle Hindistan başta olmaküzere, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Almanya'da öz bilgisi, kişisel gelişim ve yogakonusunda eğitimler aldı. 2008-2015 yılları arasında Uluslararası Art of Living - Yaşama Sanatı Vakfı'nın Türkiye temsilciliğini yaptı. Kaliforniya’da "International NLP Master Practitioner" ve Massachusetts Kushi Enstitüsü'nde "Makrobiyotik Şeflik”eğitimini aldı.

Arzu, hayat konusunda kendisi için bulduğu kadim bilgilere dayalı çözüm yollarınıpaylaşmayı ve bu formüller ışığında herkesi zihnen bedenen ve ruhenbeslemeyi son on dört senedir yaşam felsefesi haline getirdi. O zamandan beri de bu yönde yoga, nefes ve meditasyon eğitimleri veriyor, yaşam koçluğu yapıyor ve bitki bazlı leziz, rengarenk ve sağlıklı tariflerle dolu ‘Mutlu Mutfak’ atölyeleri düzenlemeyedevam ediyor.  Kendi dönüşüm hikayesini kaleme aldığı ‘Zehirli Masallar’ adlı kitabı Doğan Kitap Novus tarafından yayınlandı.

- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT