Asya - Grek - Hint Müziği Atölyesi

Tarihler: 09 Ocak 2022 Pazar ~ 09 Ocak 2022 Pazar 09 Ocak 2022 11:00

Yer: Güzidem Köşkü

Ücret: - Tam 1200.00 TL - İndirimli 1090.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 9, 2022 ~ Oca 9, 2022
Dünya Müzikleri Atölyesi (Asya - Grek - Hint Müziği) sizlerle...

Ömer Kurtuluş Müzik Akademisi 6 farklı medeniyetin müziklerini iki farklı kategori halinde tarihsel, teorik, dinleme ve uygulama temellerinde müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Atölye, İstanbul Devlet Konservatuarı eski Öğretim Elemanı ve jürisi olan, eserleri Türkiye, Avusturya, İtalya, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde icra edilmiş olan Besteci ve Orkestra Şefi Ömer Kurtuluş tarafından yürütülmektedir. Bu atölyede Asya, Grek, Hint, Afrika, Batı ve Orta Doğu medeniyetlerinin müziklerinin etnomüzikolojik ve tarihsel gelişimini öğrenecek, tüm enstrümanlarını tanıyacak ve bu medeniyetlerin müzikal dillerini, melodik-armonik-ritmik açılardan nota bilgisi gerektirmeyen sade ve anlaşılır yollarla kavrayabilecek ve sonunda bu medeniyetlerin müziklerini anlayabilecek ve analiz edebilecek bir duyuş ile ayrılabileceksiniz.


Eğitimi alınan medeniyete (Örn. Hint) etnomüzikolojik-tarihsel bakış ve enstrümanlarını tanıma. Eğitimi alınan medeniyetin müziğine teorik bakış ve uygulama; Anlatılan müziğin teorisi müzik eğitimi almış veya almamış herkes tarafından anlaşılabilecek sadelikte tasarlanmış işitsel metodlar ve görsel notasyonlarla (Şekiller) ile aktarılacaktır.

3 Kur’dan oluşmaktadır, 6 hafta sürmektedir. Her hafta 3 saatlik seanslar halinde icra edilecektir. 

09 Ocak 2022 Pazar, 11.00-14.00 - Asya Müziği
16 Ocak 2022 Pazar, 11.00-14.00 - Asya Müziği
23 Ocak 2022 Pazar, 11.00-14.00 - Grek Müziği
30 Ocak 2022 Pazar, 11.00-14.00 - Grek Müziği
6 Şubat 2022 Pazar, 11.00-14.00 - Hint Müziği
13 Şubat 2022 Pazar, 11.00-14.00 - Hint Müziği

Not; Atölyeye katılım için herhangi bir enstrümanı çalmış olmak veya nota bilgisine sahip olmak gerekli değildir.  Müzikseverlerin tamamı atölyeye katılabilir, yaş sınırı minimum 15 olacak olan atölyede en fazla 10 kişi bulunabilmektedir.

- Etkinlik alanına gelirken Aşı Kartı veya en geç 48 saat öncesinden yapılmış PCR test sonucunuzu yanınızda bulundurmanızı rica ederiz. Aşı Kartı veya PCR sonucu olmayan misafirlerimiz etkinlik alanına kabul edilemeyecektir. Uygulanacak kuralların detaylarına "Coronavirüs-Covid-19-Hakkında-Bilgilendirme" sayfasından ulaşabilirsiniz.- Katılımcılar/izleyiciler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır. - Katılımcılar atölyeye girerken muhakkak maske takmalı ve eğitim süresince maskelerini çıkarmamalıdır. Maske takma konusunda gereken hassasiyeti göstermeyenler uyarılmalıdır.- Sosyal mesefa kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile eğitim gerçekleşecektir.- Etkinliklerde 15 yaş sınırı vardır.- Satın alınan biletler programda değişiklik olmadığı sürece iade edilemez.- Etkinlikler ortalama 3 saat sürmektedir. - Atölyeye katılım için herhangi bir enstrümanı çalmış olmak veya nota bilgisine sahip olmak gerekli değildir.  Müzikseverlerin tamamı atölyeye katılabilir.- İndirimli biletler öğrenci ve öğretmenler için geçerlidir, kimlik ibrazı zorunludur.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT