Ayurveda 101

Tarihler: 27 Kasım 2018 Salı ~ 27 Kasım 2018 Salı 27 Kasım 2018 20:00

Yer: Zorlu PSM - Atölye

Ücret: - 150.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Zorlu Center İstanbul

Telefon: 0850 222 67 76

Web: http://www.zorlucenterpsm.com

E Posta: info@zorlucenterpsm.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 27, 2018 ~ Kas 27, 2018
Aslı Bozdağ eğitmenliğinde gerçekleşece olan Ayurveda'da siz de yerinizi alın.

Eğitmen
: Aslı Bozdağ 

“Yaşam Bilimi” Ayurveda ile tanışmaya hazır mısınız?!

Gywneth Paltrow, Julia Roberts, Jennifer Aniston gibi bir çok tanınmış kişinin yaşam şekli haline gelmesi ile adını sıkça duymaya başladığımız Ayurveda, sağlıklı yaşama bütünsel bir şekilde yaklaşan 5000 yıllık kadim bir yaşam bilimidir. Zihin ve bedenin tartışmasız olarak bağlantılı olduğunu ve iyileşme ve değişim üzerinde hiçbir şeyin zihin kadar etkili olmadığı üzerine kurulu olan Ayurveda, fiziksel durumumuz, duygusal doğamız ve spiritüel bakış açımıza göre şekillenir. 

Ayurvedada en sağlıklı ve mutlu halimize, özgül fiziksel ve zihinsel özelliklerimizi yaratan eşsiz 'dosha' karışımımıza uyarak elde edilebileceğimize inanılır. ‘Dosha’larımız arasında bir dengesizlik olduğunda, “doğadan saptığımız” düşünülür. Ayurveda’da Kapa, Pita ve Vata adlı 3 dosha vardır ve her birimiz bu doshalardan bir yada ikisini baskın olarak yansıtırız. Dosha’larımızı dengede ve uyumlu tutmak bize bütünsel sağlığı ve mutluluğu getirir. 
Ayurveda 101 atölyesinde  dosha’ların özelliklerini ve kendi dosha’larımızı öğrenip baskın doshalarımıza göre yaşamanın yanında kış aylarına özel yenilenme, kalbe yönelme ve anda kalma üzerine ayurvedik pratiklere odaklanacağız. Modern yaşamın etkilerini azaltarak, kendi doğanıza yani dosha’nıza uygun bir beslenme ve yaşam tarzına geçmek için bu atölyeyi kaçırmayın! Gelin beden ve zihnimizi Kutsal İnek'in arkasındaki kişi, Aslı Bozdag ile birlikte uyumlayalım.

Aslı Bozdağ
İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü tamamladıktan sonra Westminster Üniversitesi’nde 5 Duyunun Giyim Sektörü’nde Satın Alma Üzerine Etkisi konulu tezi ile Pazarlama Yönetimi programını tamamladı.  İngiltere’de bulunduğu yıllarda, 2011-2013, ISSA ve ASFA sertifikalı Sporcu Beslenmesi koçluk programlarını tamamladı. Jamie Oliver’ın da eğitmenlik yaptığı St. Mary’s Üniversitesi’nde fiziksel aktivite ve spor üzerine beslenme eğitimi aldı. 

CrossFit Level 1 eğitmenliğini Frankfurt’ta, CrossFit Strongman eğitmenliğini Glasgow’da ve CrossFit Competitor eğitmenliğini Milan’da edindi. CrossFit’in yanı sıra Aslı Bozdağ halen Brazilian Jiu-Jitsu pratiğine devam ediyor.

Delhi’nin önde gelen Yoga Universiteleri’nin eğitmenlerinin 2006 yılında kurduğu Rishikesh Yog Peeth Ashram’da 500saatlik Yoga Alliance Sertifikası, 200 saatlik Hindu Mitolojileri, Bhagavad Gita dersi, 100 saatlik anatomi dersi ve 60 saatlik fiziksel olarak yardıma muhtaç kişiler, hamileler ve cocuklar için yoga eğitimi aldı. Ashram’da geçirdiği dönemlerde dersler dışında kalan zamanını bir saat bedensel temizlenme, bir saat karma yoga (toplum hizmeti),  ve bir saat süren nefes egzersizleri ile geçirdi.

Grand Master Reiki eğitimini yine Rishikesh’te yer alan Maayaa Heailing’te aldı. Maayaa Healing’te aldığı diğer sertifikalı eğitimler 10günlük Chakra Healing ve 21 günlük Meditasyon eğitimleri olan Aslı Bozdağ yine Rishikesh’te yer alan Samadhi Yoga İnternational’da tantra pratiği, ayurdeva, mantralar, bandhalar(vücuttaki kilitler), yoga felsefesi, Kashmir Shaivism ve asana pratiğini kapsayan 100 saatlik Kundalini Yoga eğitimini tamamladı. 

The Chartered Institute of Marketing üyesi olan Aslı Bozdağ’ın Turkish Way of Mareketing Communication adlı yazısı Emerald yayınlarından çıkan Marketing Management in Turkey adlı kitapta yer aldı. Aslı Bozdağ şu an Pazarlamada Dişil ve Eril Sembolizmi’nin Marka Kimliği Üzerindeki Etkileri adlı PHD tezini yazmakta. 

Aslı Bozdağ, yaşamı değiştirmek yolunda atılabilecek adımları takipçileri ile paylaştığı Kutsal İnek’i 2017 yılında kurdu.

Bu atölye, Zorlu PSM ve Human Art iş birliği ile gerçekleşmektedir.

27 Kasım Salı 20.00 – 22.30
16 Aralık Pazar 14.00 – 16.30

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT