Belediye Başkanını Çocuklar Mı Seçse!

Belediye Başkanını Çocuklar Mı Seçse!

Tarihler: 23 Şubat 2019 Cumartesi ~ 16 Mart 2019 Cumartesi 10.00 - 13.00

Yer: Studio-X İstanbul

Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mah., Meclis-i Mebusan Cad No:35 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 07 47

Web: http://www.studio-xistanbul.org/tr/

E Posta: studioxistanbul@columbia.edu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 23, 2019 ~ Mar 16, 2019

İstanbul için oy kullanmak isteyen tüm çocuklar Studio-X Istanbul’a bekleniyor. Studio-X Istanbul ve İnformel Eğitim - çocukistanbul işbirliğiyle düzenlenen “Dikkat! Sandıkta Çocukların Oyları Var” atölyeleri, 23 Şubat Cumartesi, 2 Mart Cumartesi, 10 Mart Pazar ve 16 Mart Cumartesi tarihlerinde, 10.00 - 13.00 saatleri arasında Studio-X Istanbul’da düzenlenecek.

Kısa bir süre sonra İstanbul’u 2024 yılına kadar yönetecek belediye başkanımızı seçeceğiz. Peki ya çocuklarımıza oy hakkı versek onların seçecekleri belediye başkanı, belediye yönetimi nasıl bir şehir, nasıl bir İstanbul yaratmayı hedeflerdi? Katılımcı demokrasi kültürünü çocuklarınıza yaşatmak ve seslerini duyurmalarına bir alan açmak için fırsat arıyorsanız, katılımın ücretsiz olduğu “Dikkat! Sandıkta Çocukların Oyları Var” atölyeleri tam da bunun için. Şehirler ağırlıklı olarak çocuklar için değil, yetişkinler ve onların ihtiyaçları için tasarlanır. Şehir yaşamının hizmetler, sosyal ağlar, ekonomik olanaklar gibi pek çok avantajı varken, özellikle çocuklar için pek çok da dezavantajı vardır. BM Çocuk Hakları Sözleşmesi, “çocuğun kendini ilgilendiren her konuda görüşlerini özgürce ifade etme hakkını” vurgular. Studio-X Istanbul ve İnformel Eğitim - çocukistanbul, 23 Şubat’tan itibaren hafta sonları gerçekleşecek “Dikkat! Sandıkta Çocukların Oyları Var” atölyeleriyle bunu hep birlikte deneyimlememizi amaçlıyor. 9-14 yaş çocukları ile gerçekleştirilecek çalışmada, gençler ve çocuklar, farklı belediyecilik anlayışlarına sahip başkan adayları arasından “kendi” adaylarının kampanyalarını geliştirecek, aktaracak ve aynı zamanda seçmen olarak soru ve yorumları ile birbirlerini sıkıştıracaklar ve en sonunda hep beraber sandığa gidecekler… Her atölyenin sonunda bir oylama olacak ve dileyen tüm kent sakinlerinin katılımıyla sandıklar açılacak, oylar sayılacak... Herkesin şehriyle ilgili söyleyecek bir şeyi var. Atölye ile eş zamanlı olarak yetişkinler de “İhtiyacım olan şehir …” cümlesini tamamlayarak, düşüncelerini #ihtiyacımolansehir hashtag’iyle paylaşabilecekler. Çocukların seçtiği belediye başkanını, dolayısıyla da seçtikleri belediyecilik anlayışını ortaya koyacak atölyelerin 16 Mart Cumartesi düzenlenecek son gününe, İstanbul Belediye Başkan adayları da dahil, çocukların kampanyalarını izlemek, seçim sonuçlarını görmek ve değerlendirmek isteyen herkes davetlidir! “Dikkat! Sandıkta Çocukların Oyları Var” atölyeleri, 23 Şubat Cumartesi, 2 Mart Cumartesi ve 10 Mart Pazar tarihlerinde 10.00 - 13.00 saatleri arasında; 16 Mart Cumartesi günü ise 10.00 - 13.00 ve 13.00 – 16.00 saatleri arasında Studio-X Istanbul’da düzenlenecek.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT