Bitki Özleri ile Sağlıklı Yaşama

Tarihler: 23 Ocak 2019 Çarşamba ~ 23 Ocak 2019 Çarşamba 23 Ocak 2019 10:30

Yer: Joint İdea Arnavutköy

Ücret: 5 Adet Atölye Ücreti - 800.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 23, 2019 ~ Oca 23, 2019
Bitki Özleri ile Sağlıklı Yaşama Giriş Workshop Serisi Joint İdea Arnavutköy’de!

Mezopotamya’dan Mısır’a, Çin’den Peru'ya geniş bir coğrafyada birçok farklı kültür ve uygarlık tarafından; dini törenlerde tütsü, sunaklarda adak olarak, rahipler ve büyücüler tarafından şifa niyetine ve insanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen kusursuz güzellik ve ölümsüzlük arayışı uğruna kullanılmış olan tıbbi ve aromatik bitkiler, 5000 yıldan uzun bir zaman diliminin her döneminde, hayatın vazgeçilmez birer parçası olmuşlardır.

Son 200 yıldır her sektörde sanayinin gelişmesi, önlenemez nüfus artışı ve her geçen gün daha da hızlanan metropol hayatı; bizleri marketten aldığımız hızlı tüketim ürünlerini düşünmeden ve sorgulamadan tüketmeye yöneltmiş olsa da, bugün yeni bir aydınlanma çağının başlangıcına gelmiş durumdayız. İşte bu noktada, doğanın bize sunduğu hediyeleri anlamak ve sorumu bir biçimde kullanmak büyük önem taşıyor. Birer kimyasal kokteyl olarak tükettiğimiz kozmetik ve gıdaların, evde kendi imkanlarımızla hazırlanmış kaliteli alternatiflerini tüketmek oldukça mümkün. İyi yaşam kavramına, geleneksel öğretileri kullanarak ve bilimsel kanıta dayalı bilgilerle yepyeni bir bakış açısı kazanacağınız bu 5 workshopluk etkinlik serisinde; bitkisel özleri tanıyacak, bunları şifa niyetine ve kişisel bakımınızda nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz. 

Rana Babaç Çelebi Hakkında
Aromaterapist, Laborant & Veteriner Tekniker Rana Babaç Çelebi (MSc), 1984 yılında İstanbul'da doğmuş Amerikan Robert Kolej'i bitirdikten sonra lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi ve  Amsterdam Vrije Universiteit'ta çift anadal yaparak tamamlamış, Kraliyet bursu ile gittiği İsveç'te Master of Science derecesi almıştır. 1999'dan beri Asos Tavaklı İskelesi'nde bulunan tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesinde yetiştirdiği çeşitli tıbbi ve aromatik bitkilerden maserat ve hidrolatlar üreten Rana, son dört senedir Medipol Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayten Altıntaş ile birlikte gittiği Isparta'da, geleneksel usulde gül suyu üretimi öğrenmekte ve yapmaktadır. 2017 senesinde Türkiye'nin ilk online tıbbi ve aromatik bitkiler kütüphanesi CerciYusuf.org'u kuran Rana, aynı zamanda 2018 itibariyle eşiyle birlikte Kaz Dağları’nda bulunan 140  dekar arazilerinde endüstriyel ölçekte tıbbi ve aromatik bitkiler üretimine başlamıştır. Aromaterapi Derneği, NAHA, Robert Kolej Mezunlar Derneği, WWF ve Buğday Derneği üyesi olan Rana, mümkün olduğu kadar at binmeyi ve egzotik ülkelerde doğa/macera seyahatlerine çıkmayı sever.

1. Aromaterapi Workshop
Aromaterapi, bugün popüler kültürde “koku ile iyi hissetme” olarak anlaşılsa da, aslında bilimsel kanıta dayalı etkilerinden sağlık alanında faydanılan bir tamamlayıcı tıp konusudur. Aromaterapi pratiğinde bitki özleri (sabit ve/ya uçucu yağlar, hidrosoller); kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığının korunmasına ve iyileştirilmesine yönelik kullanılır. 1 saat olarak planlanan bu atölyede; aromaterapi konusunda genel kültür sahibi olacak, en çok kullanılan hidrosolleri, sabit ve uçucu yağları tanıyacak; bu özlerin kullanım amaç, biçim ve etki mekanizmalarını öğreneceksiniz. 

Etkinlik mekanı: Arnavutköy Joint Idea
Etkinlik tarihi ve saati:  23 Ocak Çarşamba 2019 / 10.30 – 12.00

2. Doğal Parfüm Tasarımı
İnsanlık tarihinin en eski tutkulardan biri olan koku tasarımı, bitkilerin ruhu olarak kabul edilen uçucu yağlar kullanılarak gerçekleştirildiğinde, unutulmaz bir deneyime dönüşür. Tamamen doğal bitki özleri kullanımı üzerine tasarlanmış bu Doğal Parfüm Tasarımı atölyesinde; aroma ve parfüm sektörünü yakından tanıyacak, koku tasarlama sanatının incelikleri öğrenecek ve uçucu yağların sihirli dünyasına yapacağınız ufak bir yolculuğundan ardından kendi eşsiz doğal parfümünüzü tasarlayacaksınız.

Etkinlik mekanı: Arnavutköy Joint Idea
Etkinlik tarihi ve saati:  20 Şubat 2019 / 10.30 – 12.00

3. Tıbbi & Aromatik Bitkilerle Bahar Detoksu
Bu atölyede farklı tıbbi bitkileri tanıyacak, şifa niyetine hazırlama yöntemlerinden güvenli kullanımlarına, tıbbi bitkileri hiç bilmediğiniz yönleriyle öğreneceksiniz. Tıbbi bitkilerden nasıl maserat elde edilir? Macun nedir? Tıbbi çayları şifa verici özelliklerini koruyarak hazırlarken nelere dikkat etmek gerekir? Tıbbi bitkilerden gargara, banyo, buğu, kompres olarak nasıl faydalanılır? gibi soruların yanıtlanacağı bu atölyede; tıbbi bitkilerin tüketimine mevsimsel bir bakış açısı kazanacak ve kış ertesi keyifli bir bahar detoksunun nasıl hazırlandığını öğreneceksiniz.

Etkinlik mekanı: Arnavutköy Joint Idea
Etkinlik tarihi ve saati:  20 Mart Çarşamba 2019 / 10.30 – 12.00 
4. Doğal Kozmetik  Workshop

Aromatik yağlar, bitki özleri, şifalı sular ve değerli mineraller kullanılarak, etkili doğal kişisel bakım ürünleri hazırlamak aslında çok kolay. 1,5 saat sürecek bu atölyede hem nadir ve narin bir takım kozmetik çiçeklerini tanıyacak, hem de bu çiçeklerin hidrolat, uçucu yağ ve tohumlarından doğal kozmetik yapımında nasıl faydalanıldığını öğreneceksiniz. Değerli bir krem veya merhem tarifinin de uygulamalı olarak anlatılacağı atölye sonunda evde kolayca uygulayabileceğiniz çeşitli doğal kozmetik formüllerine sahip olacaksınız. 

Etkinlik mekanı: Arnavutköy Joint Idea
Etkinlik tarihi ve saati:  24 Nisan Çarşamba 2019 / 10.30 – 12.00

5. Osmanlı Tıbbı & Kadim Sağlık Öğretileri
Kadim tıbbın bir parçası olan Osmanlı Tıbbını tanıma ve anlama fırsatı bulacağınız bu eğitimde; Osmanlı hekimlerinin evreni algılama biçimleri neydi? Bu evrende insanın yeri neresiydi? Osmanlı hekimlerinin tedavi yaklaşımları nasıldı? İnsan vücudunu nasıl değerlendirir, nasıl tedavi ederlerdi? gibi soruları yanıtladıktan sonra Osmanlı Sarayları’nda Hekimbaşıların dolaplarında bulunan eczalara bir göz atacağız ve bugün dahi kullanılmakta olan bir takım macun, şurup ve merhem tarifelerini uygulamalı olarak inceleyeceğiz.

Etkinlik mekanı: Arnavutköy Joint Idea
Etkinlik tarihi ve saati:  22 Mayıs Çarşamba 2019 / 10.30 – 12.00 

Not: Tüm 5 etkinliği paket halinde satın almak isteyen kişilere 800 TRY’lik indirimli bir fiyat uyguluyor olacağız.


- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT