Celil Oker İle "Herkes İçin Yazı" Atölyesi

Celil Oker İle "Herkes İçin Yazı" Atölyesi

Tarihler: 18 Ekim 2016 Salı ~ 18 Ocak 2017 Çarşamba Saat18:30 ve 20:30 arasında

Yer: Bioda

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 18, 2016 ~ Oca 18, 2017

“Profesyonel yazar, henüz pes etmemiş bir amatördür.” -Richard Bach

Yazıya duyulan tutku okuma eylemiyle doğar. Herkes yazabilir ve kendi iyiliği için yazmalıdır.

Herkes İçin Yazı Atölyesi, günümüzde beden gücüyle çalışanlar dışında hemen hepimizin yazılı iletişimi kullanmak zorunda olduğumuz temel gerçeği ile hazırlanmıştır. Günlük e-postalar bir yana, teklif yazarız, rapor yazarız, internet içeriği yazarız, sunum hazırlarız, aşk mektubu yazarız.

Yazmayı elbette biliriz. Yine de unuttuğumuz, önemsemediğimiz, belki bilmediğimiz, ihmal ettiğimiz, gerekliliğine inanmadığımız kimi ilkeler, teknikler, yaklaşımlar vardır.

Celil Oker ile birlikte atölyede, katılımcıların yazdığı yazılar üzerinden bunlar gözden geçirilecek. Daha iyi yazmanın bilinen kuralları paylaşılacak.

"Herkes İçin Yazı Atölyesi" yazıyı, yaratıcı yazarlık ya da reklam yazarlığı gibi başlıklara ayırmadan bir bütün olarak ele alır. Ancak içinde, bu alanlara yönelenlerin de yararlanacağı çok şey var.

Celil Oker‘in, okumaya ve yazmaya tutkun katılımcılarla beraber neticelendireceği on haftalk yazı atölyesi, 18 Ekim'den itibaren her salı, saat 18:30 ve 20:30 arasında.

Unutmadan, bu atölye herkes için!

On hafta sürecek atölye programının konu başlıkları aşağıdadır: 1. Hafta: Yaratıcılık ne değildir? 2. Hafta: Yaratıcılık nedir o zaman? 3. Hafta: Yazının stratejisi 4. Hafta: Temel yapı 5. Hafta: Hedef kitleye göre yazmak 6. Hafta: Yazıda ritim 7. Hafta: Üslup 8. Hafta: Hikâye anlatımının temelleri 1 9. Hafta: Hikâye anlatımının temelleri 2 10. Sunumlar

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT