Change Designer/erteleME

Tarihler: 09 Aralık 2017 Cumartesi ~ 09 Aralık 2017 Cumartesi 09 Aralık 2017 10:00

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği

Ücret: Genel Satış - 490.00 TL Ön Satış - 390.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 9, 2017 ~ Ara 9, 2017
Sürekli erteleyip doğru anı bekleyenler için özel hazırladığımız, bilimsel olarak başarısı kanıtlanmış Change Designer/erteleME 9-10 Aralık’ta 2 tam gün boyunca BÜMED’de...

Hepimiz zaman zaman erteliyoruz. Hele ki, dijital yaşamın her iş ve her eve girdiği bu günlerde. 

Bazen bunlar günlük işlerimiz oluyor - masayı toplamak, kıyafetleri elden geçirmek veya sönen ampulü yenisiyle değiştirmek gibi. Ancak sıklıkla, odak, zaman ve kendini adama gerektiren önemli işleri de erteliyoruz. Mesela, kendimize yeni bir kariyer hedefi koyuyor, sıra özgeçmişimizi güncellemeye gelince, bırakıyoruz. Bir roman yazmak istiyor, sonrasında hayallerden öteye geçmekte zorlanıyoruz. 

Tüm bunlar için yaratıcı sebeplerimiz de hazır. Ya çok meşgulüz, ya paramız yok, ya artık bizden geçti, ya da konu çok belirsiz ve riskli. Tabii ki, bu sebeplerin geçerli olduğu zamanlar da var. Fakat çoğu zaman, hayatımızda değişik yapmaktan doğan duygusal rahatsızlıktan kaçınmak için ürettiğimiz bahaneler bunlar sadece.

Kısacası bu bahaneleri öne sürerek hayatımızı erteliyoruz. Farkına varıp kendimize baskı yaptıkça suçlu, kaygılı hissediyoruz ve yoruluyoruz. En sonunda ümidimiz kırılıyor. 

Sürekli hızlanan ve dijitalleşen bir dünyada erteleme önemli sorunlardan biri tabii ki, ama iyi haberler de var! 

Change Designer/erteleME Atölyesi Hakkında
Stanford Üniversitesi’nde geliştirilen davranış değişimi teknikleri ile hedefe ulaşacak tasarımı yapmak ve değişimi kalıcı kılmak mümkün. Bu teknikler, son 5 yılda yaklaşık 65.000 kişi üzerinde denendi ve erteleme konusunda da oldukça olumlu sonuçlar elde edildi. 

9 Aralık’ta erteleme üzerine temel bilgiler ve erteleme profillerimiz üzerinde konuşarak neleri, neden ve nasıl ertelediğimizi daha iyi anlayacağız.10 Aralık’ta ise, erteleme ile baş etmek için kullanacağımız pratik ve kolay tekniklerin üzerinden geçeceğiz. Bireysel ve grup olarak çalışmalar yaparak hem öğrenip hem de eğleneceğiz.   
Bu atölyeye erteleyen, motivasyonu düşen, denediği farklı çözümlerden sonuç alamayan, tekrar tekrar vazgeçen, ümidi kırılan herkes katılabilir. 
Atölyede kazanılan beceriler 
- Erteleme davranışlarını daha iyi anlama 
- Kendi erteleme profilini öğrenme ve anlama
- Öğretilen tekniklerle kendi davranış değişimini tasarlayabilme
- Yaşam boyu kalıcı iyi alışkanlıklar yaratabilme
- Motivasyon artışı
- Değişimin mümkün olduğuna dair güven tazeleme

Melis Karahan kimdir?
Son 10 yılını potansiyelini tam olarak ortaya koymayı başarmış büyük sporcuların, sanatçıların,girişimcilerin, politik ve sosyal liderlerin ortak özelliklerini anlamaya çalışarak geçirdi. Bu kişilerin diğerlerinden farkını ve onların yaşadıkları toplumu nasıl değiştirdiklerine odaklandı. Liderlik koçu sertifikasını aldı ve kendi koçluk metodolojisini oluşturdu.

İnsandaki ‘cevher’ kadar; o cevheri nasıl keşfettiği ve nasıl ortaya koyduğunun önemini fark etti.Yazdığı bazı yazılar Huffington Post ve diğer yerlerde yayınlandı. Bu sırada değişim tasarımı ile tanıştı. Kendi üzerindeki olumlu sonuçlarını görünce, Stanford University’den sertifikasını aldı ve dünyada bu konuya öncülük edenlerle çalışmaya başladı. Kurumsal olarak çalıştığı şirkette pilot olarak başlattığı seminerlere olan ilgi bu alana odaklanmasını teşvik etti.

Dijitalleşme ve inovasyon tutkunudur. 18 yıllık telekom, Internet ve FMCG geçmişinde pazarı değiştiren pek çok fikri getirmiş ve hayata geçirmiştir. Özellikle teknolojinin psikoloji ile birleştiği yerler ilgisini çekmektedir. Bugün değişim tasarımındaki uzmanlığını koçluk prensipleri ve pazarlama geçmişi ile birleştirerek kişisel, takım ve iş performansı dönüşümü için kullanmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT