Çocuk Atölyesi İle Sözcükler Ve Re

Tarihler: 29 Ocak 2018 Pazartesi ~ 29 Ocak 2018 Pazartesi 29 Ocak 2018 14:30

Yer: Zorlu PSM - Atölye

Ücret: 1. Kategori - 80.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 29, 2018 ~ Oca 29, 2018
Çocuk Atölyesi İle Sözcükler Ve Renklerle Oyun: Harflerin Dansı, Zorlu PSM - Atölye'de...

Çocuk Atölyesi ile Sözcüklerle ve Renklerle Oyun


Ocak ayından itibaren düzenlenecek yaratıcı atölye çalışmaları ile Çocuk Atölyesi ve Zorlu PSM, çocukların büyükler tarafından tanımlanmaya ihtiyaç duymayan, özgürce kendilerini anlatabilecek bireyler oldukları, büyüklerin kocaman dünyasında kendilerine yer açabilecekleri, hiç tanımadıkları insanlara seslerini sanat yoluyla duyurabilecekleri gerçeğini çocuklara yaşatırken bir taraftan da deneyimlemeyi hedefliyor.

Harflerin Dansı Atölyesi
Harfleri tanımak, müzikal ve görsel şölene dönüşüyor! 

Atölye İçeriği: “Harflerin Dansı” etkinliği, harfleri tanımayı müzikal ve görsel bir şölene dönüştürüyor. Her harfe bir şiir, her şiire bir harf atfeden bu çalışma, çocukların yazıyla nesneler arasındaki ilişkiyi kavramalarını amaçlıyor.  “Harflerin Dansı”, küçük yaşlardan itibaren dil ve zihinsel becerilerin geliştirilmesine yönelik bir çalışmadır. Bu yaşlarda hayal dünyalarını zenginleştirerek karikatür ve şiir ile tanıştırarak yaratıcı ve üst düzey düşünme becerilerinin minik tohumlarını atmayı hedefliyor. Karikatür sayesinde de, çocuklara farklı bakış açıcı geliştirerek kendini mizah ile ifade etme şansı tanıyor.

Eğitmen: Öğretmen ve Yazar Yasemin Şahin 
Yaş Grubu: 6-7 yaş
Atölye Süresi: 1 saat
Grup Sayısı: 9 - 25 kişi

Yasemin Şahin:
Arhavi’de doğdu. Eğitim Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra AÖF Türkçe Öğretmenliği bölümünü okudu. Yurdun “Kuş uçmaz kervan geçmez köylerinde” öğretmenlik yaptı. Şu anda İstanbul’da köklü bir özel eğitim kurumunda sınıf öğretmenliği yapıyor. Çocuklara öyküler, şiirler, dramalar yazdı. Eğitim karikatürleri çizdi. Öğrencilerine hayal kurdurmanın yanı sıra üretme ve yaratma tutkusunu aşılamak için yaratıcı yazmayla birlikte düşünme becerilerini geliştirecek atölyeler gerçekleştirdi. Yaratma ve üretme etkinliklerinde karikatür çizmenin, karikatür okumanın zenginliğini sundu. Evli ve iki çocuk annesi yazar, yazma ve çizme yolculuğunu sürdürmeye devam ediyor.

Çocuk Atölyesi Hakkında:
Cihangir’de çocuklara özel tasarlanmış atölyesinde 2014 yılından beri 4-16 yaş grubundaki çocuklara resim, plastik sanatlar, tiyatro, dans, edebiyat gibi temel sanat dallarına ilişkin sanatçı eğitmenler önderliğinde yaratıcı atölye çalışmaları düzenlemektedir. Çocuk Atölyesi’nin temel amacı; çocuklara sanatın getirdiği duyarlılık ve kendini ifade etme özgürlüğü fırsatını sunmak, çocukların küçük yaşta sanat sevgisi kazanması ve sanatsever bireyler olmasına katkı sağlamaktır.

- Etkinlik Zorlu PSM Atölye 3 mekanında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT