Çocuk ve Yetişkin Atölyeleri ile Yaratıcılığınızı Keşfedin

Çocuk ve Yetişkin Atölyeleri ile Yaratıcılığınızı Keşfedin

Tarihler: 26 Ekim 2019 Cumartesi ~ 27 Ekim 2019 Pazar

Yer: Arter Galeri

Ücret: 40 TL

Nereden Alınır: Mekan Gişe

Adres: Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 37 67

Faks: 0212 292 07 90

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 26, 2019 ~ Eki 27, 2019

Arter’in Öğrenme Programı kapsamında hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik gerçekleştirilen atölyeler, her yaştan sanatseverin yaratıcı süreçleri deneyimlemelerini hedefliyor. Program kapsamında 26 Ekim Cumartesi günü 11:00’de PACE Çocuk Sanat Merkezi Ekibi’nin “Çizgiler, Formlar ve Heykeller” başlıklı Çocuk Atölyesi; 27 Ekim Pazar günü 14:00’te ise Deniz Gül’ün “Malzemenin Dili” başlıklı Yetişkin Atölyesi gerçekleşecek.

Öğrenme Programı kapsamında katılımcıların, çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla karşılaşarak yaratıcı süreçleri deneyimlemeleri amacıyla farklı yaş gruplarına yönelik düzenlenen Çocuk Atölyeleri, her cumartesi günü 11:00’de yapılıyor. PACE Çocuk Sanat Merkezi Ekibi, 26 Ekim 2019 Cumartesi günü 11:00’de Atölye’de “Çizgiler, Formlar ve Heykeller” başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Kontenjanın 12 çocuk ile sınırlı olduğu atölye çalışmasında 9-11 yaş aralığındaki katılımcılar; Barış Doğrusöz’ün Arter’de sergilenen Aralıklar, baş döndürücü bir dizi kombinasyon adlı eserini inceleyip sanatçı ve yaklaşımı hakkında konuştuktan sonra farklı malzemelerden kendi biçimlerini yaratacak.

Yaratıcı süreçleri deneyimleyen katılımcıların kendi ifade dilini sanat yoluyla keşfetmesini, biçim ve içerik arasındaki ilişkileri araştırmasını amaçlayan Yetişkin Atölyeleri kapsamında ise, sanatçı ve yazar Deniz Gül’ün 27 Ekim 2019 Pazar günü 14:00’te Atölye’de yapacağı “Malzemenin Dili” atölyesi gerçekleşecek. Sanat eserlerinde malzeme, mekân ve zaman kullanımına odaklanan bu atölye çalışmasında, gündelik nesneleri kullanarak sanatsal bir bakış geliştirmenin imkânları araştırılacak. Katılımcılar, bir sunum sonrasında Arter’in açılış programında yer alan Saat Kaç? ve Kelimeler Pek Gereksiz sergilerini gezerek gözlem yapacak, bulguları paylaşacak ve birlikte yorumlayacaklar.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT