Çocuklar Yeni Yıla Özel Kar Küresi Yapacak

Çocuklar Yeni Yıla Özel Kar Küresi Yapacak

Tarihler: 30 Aralık 2017 Cumartesi ~ 31 Aralık 2017 Pazar 13:00 - 14:00

Yer: EFK Ataşehir Merkezi

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 30, 2017 ~ Ara 31, 2017

Çocukları bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden Engineering For Kids (EFK), yeni yıla özel ‘Kar Küresi’ atölye çalışması gerçekleştirecek.

Eğlenerek el becerilerini geliştirecek olan çocuklar, STEM metodu ile gerçekleştirilen atölyede kar kürelerini yaparken yoğunluk, karışım, homojen karışım, heterojen karışım, sıvı, saydam, yarısaydam, opak kavramları ile tanışacaklar. Kar Küresi Atölyesi, 30 Aralık Cumartesi ve 31 Aralık Pazar günleri EFK’nın Ataşehir’deki merkezinde gerçekleşecek. 4-7 yaş arası çocuklar 13:00-14:00 saatleri arası, 8-12 yaş arası çocuklar ise 15:00- 16:00 saatleri arası Kar Küresi atölyesine katılabilecekler.

EFK’da 30 - 31 Aralık günleri Kimya Mühendisliği kapsamında gerçekleşecek atölyede çocuklar, ister kendileri için isterlerse de hediye olarak sevdiklerine vermek için yeni yılın geleneksel süsü olan kar küresi yapacaklar. Eğlenirken fen bilimleri kavramlarını öğrenecek olan çocuklar, Kar Küresi atölye çalışması ile hayal dünyalarını ve yaratıcılıklarını geliştirecekler.

EFK eğitim takvimlerini www.engineeringforkids.com.tr ve www.facebook.com/EngineeringForkidsTr adresinden takip edebilir, 0216 576 80 76 numaralı telefondan detaylı bilgi alıp kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT