Doğum: Bir Anne Adayının 9 Aylık

Tarihler: 16 Mart 2019 Cumartesi ~ 16 Mart 2019 Cumartesi 16 Mart 2019 14:00

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: - 75.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 16, 2019 ~ Mar 16, 2019
Doğum: Bir Anne Adayının 9 Aylık Mucizevi Yolculuğu etkinliği Joint Idea Kanyon'da gerçekleşecek.

“Hamilelik çok özel ve muhteşem bir yolculuk.

Hayatım boyunca  bir gün anne olacağımı biliyordum. Yine de hamile kaldığımda doğum hakkında pek blgim olmadığını fark ettim.

Hayatıma bambaşka bir bakış açısı kazandıran doğum deneyimini  yaşayıp uzun saatler sonra nihayet kızıma kavuştuktan sonra düşündüm de bu 9 ay 10 günün ne kadar büyük bir bölümünü  cevaplanmayı bekleyen sorularıma el yordamıya ve  farklı kaynaklardan bilgi toparlamaya çalışarak geçirmiştim.Hemen orada kendime söz verdim, bana bu yolda sağlıkla, keyifle ve normal doğumla kızımı kucağıma almaya fayda eden ne varsa diğer kadınlarla paylaşacağım.

Şehirli kadın modernleşirken ilkel dürtülerinden ve vahşi doğasından ister istemez uzaklaşıyor. Oysa doğum, o doğaya göre düzenlenmiş. Bunu kolaylaştırmak ve doğumun doğal seyrinde akmasını sağlamak için  yapılabilecek pek çok şey var.

Hamileliği bir bilgilenme ve kendine dönme dönemi olarak ele alıp iyi degerlendirirsek bizi gerçekten büyüten geliştiren dönüştüren ve çok ta kuvvetlendiren bir deneyimi yakalama şansımız var.Yani kendi hamileliğimde farkına vardığım ve keşke bunları konuşsaydık diye düşündüğüm soruları ve araştırmalar sonucu ulaştığım cevapları paylaşıyorum.

Dileğim her şeyin başı olan doğumu anne adaylarının keyif ve farkındalık içinde kucaklamaları tıpkı doğanın bize bahşettiği gibi.”

#dogumahazirlik
#hayatdogumlabaslar

Bu etkinlikte hangi konulara değinilecek?
Bu konu neden gündemde?
Doğuma dair gerçekler…
Doğumun kısacık tarihçesi, geçmişten bugüne nasıl buraya geldik?
Vücudun işleyişinde duyguların yeri
Korku nedir? Korkudan korkmamak ne ifade eder?
Normal doğum ve sezaryen doğum: Artılar eksiler, uzman görüşleri
Sakin beden sakin zihin: İnteraktif nefes ve meditasyon çalışması
Türkiye’de ve Dünya’da doğum istatistikleri

Her şey ama her şey doğumla başlar. Bu etkinlik, doğuma bilinmeyenden daha çok bilinen ve keyifle beklenen bir kadınlık mucizesi olarak bakmaya davet eder. Kadının doğumla başlayarak hayatının her alanında güçlenmesine destek olmayı amaçlar. 

Etkinlik iki saatlik interaktif soyleşi formatındadır, tüm katılımcılara Burcu Kutluk’un yeni yayınlanan kitabı Doğum hediyedir.

Başta kadınlar olmak üzere hayatın başına dair çok yönlü düşünmek isteyen herkes katılabilir.

Burcu Kutluk Hakkında
Burcu Kutluk 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından ,Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık ve Belçika'da Université Libre de Bruxelles'de Çevre Yönetimi yüksek lisans öğrenimi gördü. Hayatı maddi ve manevi bir bütün olarak algılamak, görünmeyen ve bilinmeyene olan güveni keşfetmek, insan olarak büyümek ve evrensel şefkati hissetmek kişisel yolculuğunun merkezinde oldu. Hindistan’a gitti ve orada yaşadığı 4,5 yıl zarfında yoga, meditasyon, beden farkındalığı alanında hocalık dahil pek çok eğitim aldı.

Aynı zamanda oyuncu, model ve tv’de kültür sanat programı da hazırlayıp sunan Kutluk’un 3 yaşında Arven isimde bir kızı var.

"Doğum" bilinmeyene yolculuğunda yazdığı ilk kitap.

14.00-16.00

- Yeterli katılım sayısına ulaşılamaması durumunda, organizatör firma etkinliği iptal etme ya da erteleme hakkına sahiptir.- Etkinlik ile ilgili her türlü değişikliğin tarafınıza bildirilmesi için, bilet alımı yaptıktan sonra info@jointidea.com ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT