Dokuma Tasarımı

Tarihler: 24 Eylül 2021 Cuma ~ 24 Eylül 2021 Cuma 24 Eylül 2021 19:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: - Tam 45.00 TL - Öğrenci 25.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 24, 2021 ~ Eyl 24, 2021
Sanatçı Işıl Eraslan ile Dokuma Tasarımı atölyesi, Online Etkinlikler kapsamında sizlerle...

Eserlerinde geçmişte ve günümüzde var olan toplumsal olayları, Anadolu medeniyetlerindeki hikâyeleri, destanları ele alan sanatçı Işıl Eraslan ile atölyede bir araya getireceğimiz geometrik biçimleri veya hayal gücümüzde canlandıracağımız soyut tasarımları renk, hacim ve ipliklerle yorumlamayı amaçlıyoruz.

Malzemeler
- Dikey olarak çalışılmış geometrik veya soyut desen (Kendi çizmiş olduğunuz tasarım veya beğendiğiniz bir resim olabilir)
- Oluklu dokuma tezgâhı (1 adet)
- Çeşitli renklerde yün ve pamuk iplikler 
- Makas
- Düz Tarak veya Çatal
- Kurşun kalem (Tahta) (5 adet)
- Kareli kağıt (3 adet)
- Mekik çeşitleri (Olta mekiği*, Plastik iğne **, Oya mekiği) (isteğe bağlı)

* Büyük alanlar için tercih edildiğinden en çok kullanılacak renk sayısı kadar alınabilir. No: 2, No: 3 veya No: 4 tercih edilebilir.
** Küçük alanlar için kullanılacağından 2 veya 3 adet yeterlidir.

İlişkili Sergi: Yüzleşme
Kontenjan:20 kişi
Yaş Grubu:18+
Süre: 1,5 saat

Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.

Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır. Atölyenin linki sadece biletli katılımcılarla paylaşılmaktadır.

Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Bilet alan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır. 

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Işıl Eraslan Hakkında
1984’te İstanbul’da doğdu. 2010’da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Sanatları Bölümü Dokuma Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Sanatları Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine başladı. 2014’de mezun oldu. 2013’den bu yana Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Işıl Eraslan, başta dokuma olmak üzere birçok tekniği bir arada kullanarak tekstil malzemeleri ile üç boyutlu ve yüzey tasarımları yapmaktadır.

- Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Etkinliğe katılmanız için gereken Zoom linki ve şifresi etkinlikten önce sistemde kayıtlı olan e-mail adresinize Biletix tarafından  gönderilecektir. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak eğitime katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Çocuk Oyunları Dans Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT