Doors Akademi’nin Yeni Dönem Profesyonel Eğitimleri Başlıyor

Tarihler: 08 Mart 2013 Cuma ~ 18 Mart 2013 Pazartesi

Yer: Doors Akademi

Adres: Halide Edip Adıvar Mah. Melikşah Sok. No: 9 Şişli İstanbul

Telefon: 212 222 20 00

Web: http://http://www.doorsakademi.com.tr

E Posta: info@doorsakademi.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 8, 2013 ~ Mar 18, 2013

Yeme içme sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla, Arçelik’in ana sponsorluğuyla hayata geçirilen Doors Akademi; profesyoneller ve amatörler için verdiği eğitimlerle Türkiye’de yiyecek ve içecek sektörünün ihtiyacı olan uzmanlığı, uluslararası standartlarda eğitim ve yeniliklerle sağlayan lider kuruluş olmayı amaçlıyor. Öztiryakiler, Doluca ve İlly’nin katkılarıyla eğitim hayatına başlayan ve Doors Group’un sektördeki 20 yılı ve çekirdekten yetiştirdiği sayısız elemanla kazandığı tecrübeyi Akademi’de yetiştirdiği uzmanlara aktaran Doors Akademi, öğrencilerine eş zamanlı teori ve uygulama eğitimi sunan ‘Dual’ eğitim sistemini MEB ve uluslararası geçerliliğe sahip IHK sertifikalı eğitim programlarıyla sunuyor.

Bomonti’de 3 bin m² alana kurulan Doors Akademi’de yılda bin 200 profesyonel öğrenci, 2 binin üzerinde amatör mutfak tutkunu ve 100’ün üzerinde kurumsal müşteriye eğitim vermeyi hedeflediklerini söyleyen Doors Akademi’nin yeni Akademik Direktörü Bike Kocaoğlu, ‘’Tüm eğitimlerin alanında uzman eğitmenler tarafından verildiği Doors Akademi’nin amacı, Türkiye’de ulusal mesleki yeterlilik standartlarına (ISO 17024) uygun eğitim planları ile çalışan, lider bir mesleki eğitim merkezi olmak’’ dedi.

Doors Akademi’nin eğitim modellemesinin sektördeki diğer eğitim kurumlarından farklı olarak yüzde 40 okul (yüzde 70 pratik ve yüzde 30 teori) yüzde 60 işyeri uygulaması şeklinde kurgulandığını anlatan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: ’“Dual” adı verilen ve sektörde ilk kez Doors Akademi’de uygulanan bu sistem, eş zamanlı yürütülen teori ve uygulama ağırlıklı eğitimlerle öğrencilere gözlem ve karşılaştırma avantajı sağlıyor. Eğitim müfredatı sektörün deneyimli uzmanları ve Almanya’nın önemli eğitim kuruluşları VESBE e.V. ve Jobsystems GmbH tarafından geliştirilen Doors Akademi öğrencilerine; İstanbul Doors Group’a ait 40’tan fazla butik ve zincir işletmede uygulama eğitimleri vererek sürecin parçası olma imkanı sağlıyor. Eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, MEB onaylı başarı sertifikası ve uluslararası geçerliliğe sahip IHK sertifikası almaya hak kazanıyor.’’

Türkiye’de ilk kez IHK sertifikası Doors Akademi’de

Mutfakta uzmanlaşmak ve profesyonel kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenlere uluslararası geçerliğe sahip IHK (Industrie-und Handelskammer) sertifikasıyla dünya mutfaklarının kapılarını açtıklarını anlatan Kocaoğlu, ‘’Doors Akademi, Dual eğitim metoduyla (eş zamanlı teorik ve pratik eğitim) 120 ülkede meslek eğitimini destekleyen kısa dönem projeleri bulunan IHK ile ortak bir çalışmaya giriyor. Doors Akademi aynı zamanda Alman Sanayi ve Ticaret Odası’na bağlı, Almanya’da mesleki yeterlilik konusunda sınav ile belgelendirme yapan tek yasal kuruluş IHK’nın Almanya dışında uzun dönemli belgelendirme imkanı tanıdığı ilk ve tek meslek eğitim kurumu olacak’’ dedi.

Doors Akademi’de ilk etapta üç ana dalda verilen ve teori, mutfak ve uygulama eğitimi olarak üç bölümden oluşan profesyonel eğitim programları pişirme sanatının tüm inceliklerini öğretiyor. Profesyonel aşçılık, profesyonel pasta ve ekmekçilik, servis elemanı eğitimi dallarında mutfak profesyonelleri yetiştiren Doors Akademi, uluslararası temel teknikler ile beceri geliştirmeye ve damak tadı kavramını yerleştirmeye yönelik kapsamlı eğitim alan öğrencilere, uygulama eğitimlerinde zamana karşı hız ve ekip çalışması gibi konularda da pratik yapma imkanı da sunuyor.

Amatörler için farklı mutfakları deneyimleme fırsatı

İstanbul Doors Group’a ait restoranlarda görev yapan dünyaca başarılı yerli ve yabancı şefler eğitimlere konuk şef olarak katıldığı profesyonel meslek eğitim programlarının yanı sıra başlangıç ve ileri seviyedeki meraklı mutfak tutkunlarına gündüz, akşam ve hafta sonu programları sunan Doors Akademi, farklı konularda kendini geliştirmek isteyenlere alanında uzman isimlerle Doors Akademi’de farklı mutfakları deneyimleme imkanı da sunuyor.

Doors Akademi’de Arçelik’in ana sponsorluğunda verilen amatör eğitimler; İtalyan Mutfağı, Yerel Türk Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Ortadoğu Mutfağı, Diyet Menüleri ve Sağlıklı Beslenme Eğitimleri, Ekmek Eğitimleri, Pasta ve Çikolata Kursları, Parti ve Davet Menüleri, Kişi ve Gruplara Özel Yemek Eğitimleri, Amatör Bar Eğitimleri, Yemek - Şarap Workshopları ve Yarının Büyüklerine Eğitimler konu başlıklarında meraklıları ile buluşuyor. Profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta ve ekmekçilik kurslarının 24, servis elemanı eğitimleri ise 14 hafta sürüyor.

Yeme içme sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla kurulan Doors Akademi’de yeni dönem profesyonel eğitimlerin kayıtları devam ediyor. Yılda bin 200 profesyonel öğrenci, 2 binin üzerinde amatör mutfak tutkunu ve 100’ün üzerinde kurumsal müşteriye eğitim vermeyi hedefleyen Doors Akademi’de ikinci dönem Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pastacılık&Ekmekçilik eğitimleri, 18 Mart’ta başlıyor.

Türkiye’de yiyecek ve içecek sektöründeki bireylerin ve kurumların yeterliliklerini geliştirmeye yönelik nitelikli eğitimler vermeyi hedefleyen Doors Akademi’de yeni dönem profesyonel eğitimlerin kayıtları devam ediyor. Türkiye’de ve dünyada, sektördeki yeni gelişmeleri öğrencilere aktararak, nitelikli ve gastronomi kültürü edinmiş profesyonelleri sektöre kazandırmayı amaçlayan Doors Akademi’nin yeni dönem Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pastacılık&Ekmekçilik eğitimleri, 18 Mart’ta başlıyor.

Doors Akademi’nin Yeni Dönem Profesyonel Eğitimleri Başlıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT