Elis Şimşon ile Hayatı Yeniden Anla

Tarihler: 05 Aralık 2018 Çarşamba ~ 05 Aralık 2018 Çarşamba 05 Aralık 2018 19:30

Yer: Joint Idea Kanyon

Ücret: * Bu derste, geçerli kimliği olan öğrenciler, öğretmenler, 65 yaşın üzerindekiler, emekliler ve engelli bireyler için %20 standart fiyat indirimi uygulanmaktadır. - 165.00 TL Öğrenci-Öğretmen-65 Yaş-Emekli ve Engelli İndirimi - 132.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 5, 2018 ~ Ara 5, 2018
"Elis Şimşon ile Hayatı Yeniden Anlamlandırmak", 5 Aralık'ta Joint Idea Kanyon'da...

*Bu bir The School of Life etkinliğidir.


"Hayatın anlamı üzerine fazla açık ya da yoğun bir biçimde düşünmek olağandışı, talihsiz ve hatta neredeyse gülünç bir meşgale gibi görünebilir. Elbette bu, biz sıradan ölümlülerin kafa yorması gereken ya da bizi pek ileri götürecek bir iş değildir.

İşin gerçeği, konu herkes içindir; anlamlı bir varoluş hepimizin üzerine düşünmesi, tanımlaması içindir. Anlamlı bir hayat yapı olarak basit, kişisel, kullanılabilir, çekici ve tanıdık olabilir. Anlamlı bir hayat mutlu bir hayata yakın ama kimi noktalarda ondan önemli oranda farklıdır.

Bu ders bize, böyle bir hayatın bileşenlerine doğru rehberlik eder:

- Anlamlı bir hayat, şefkat, ilgi, temas, kendini anlama, sempati, akıl ve yaratıcılık ile bağlanmış bir dizi yüksek kapasitemizden faydalanır ve onları kullanır.Anlamlı bir hayat, gündelik hoşnutluktan çok kendini gerçekleştirmeyi hedefler.
- Anlamlı bir hayat sürüyor olabiliriz ama yine de sıklıkla kendimizi kötü bir ruh halinde bulabiliriz. Ya da aksine, yüzeyde sıklıkla eğleniyor gibi görünürken aslında, çoğunlukla anlamsızca yaşıyor olabiliriz.
- Haz kendini anında ortaya koyarken anlamdan aldığımız tat anlaşılması daha zor olabilir.

Bizim için neyin anlamlı olacağını belirlemeleri için başkalarına güvenemeyiz. Hayatı neyin anlamlı kıldığı sorusu kişisel olarak yanıtlanmalı; vardığımız sonuçlar bilhassa bize özgü olmasalar bile. ‘Anlam krizleri’ dediğimiz şeyler başkalarının bizim için anlamlı olarak gördükleri şeyin bizim kendi zevklerimiz ve ilgi alanlarımızla karşı karşıya geldiği anlardır genellikle. Bir deneyim ve iç gözlem sürecinden geçerek bizce neyin anlamlı olduğunu çözmemiz gerekir.

Bu ders bize anlamlı bir hayat arayışını Donkişotça bir imkansızlıktan her birimizin başarabileceği bir şeye dönüştürebileceğimizi gösteriyor."

Daha Fazlasını Keşfedin
Hayatın Anlamı ana programımızı oluşturan on iki dersten biridir. Derslerimiz, ilişkiler ve iş yaşamından, kendimizi anlama ve kültürle ilişkimizi keşfetmeye; duygusal hayatın ana temalarını ele alır. Müfredatın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu ders Kültür ve Sanat Hayatımızı Nasıl Değiştirebilir ve Her Şeye Rağmen Hayatımızı Nasıl Keyifli Kılabiliriz dersleriyle bir seri
oluşturur ve birlikte The School of Life’ın kültür üzerine fikirlerini kapsarlar.

Dersler Hakkında
Dersler, hayatın asli ve büyük temaları hakkında faydalı ve kullanışlı bir kavrayış sağlamak için tasarlandı. Hayatın temel konuları üzerine derinlemesine düşünmeye teşvik edileceğiniz derslerde fikirlerinizi diğer açık görüşlü bireylerle paylaşma fırsatı bulursunuz.

Konunun uzmanları tarafından hazırlanan dersler, The School of Life’ın Akademik Kadrosu tarafından verilmektedir. Dersler seminer, sohbet ve grup uygulamalarının karmasından oluşur.

Atölye Lideri
Elis Şimşon, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Boston Collge Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde felsefe doktorasına devam etmekte ve Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Tez konusu, çağdaş Batı felsefesinde ‘sorumluluk’ kavramı üzerinedir. Felsefenin, ‘hayattan kopuk akademik bir etkinlik’ olmadığını göstermek amacıyla farklı dinleyici gruplarıyla felsefe atölye çalışmaları yapmıştır. 3 senedir yoga eğitmenliği de yapan Elis, Batı’nın ve Doğu’nun “iyi hayat” hakkında bize sunduğu sonsuz zengin kaynakları araştırmak, öğrenmek ve paylaşmaktan büyük zevk alıyor.

The School of Life Istanbul
The School of Life, yalnız çocuklukta değil yaşam boyu büyümeye inanan ve hayat için iyi fikirler sunan global bir kültür girişimidir. Buradaki dersler ve sıra dışı etkinlikler hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmeye ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı olur.

- Etkinlik 19:30 - 22:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT