Erich Fromm Psikofelsefe Workshop

Tarihler: 25 Kasım 2020 Çarşamba ~ 25 Kasım 2020 Çarşamba 25 Kasım 2020 19:00

Yer: THINK House

Ücret: 1. Kategori: THINK House Certified The Philosophy Therapy With Existential Philosophers (1 Kişilik Sertifikalı Fiziki Katılım) Ve Birebir Felsefi Danışmanlık - 220 TL2. Kategori: THINKBIG Genel (1 Kişilik Fiziki Katılım) Ve Birebir Felsefi Danışmanlık - 165 TL3. Kategori: THINK House Certified The Philosophy Therapy With Existential Philosophers (1 Kişilik Sertifikalı Fiziki Katılım) - 130 TL4. Kategori: THINKBIG Genel (1 Kişilik Fiziki Katılım) - 75 TL -

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 25, 2020 ~ Kas 25, 2020
"Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı’nda, ünlü filozofun eşsiz düşüncelerini, yaşam, mutluluk ve sevme sanatı eksininde ele alacağız. Yaşama dair güçlü önerilerini, ‘‘Fromm’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşacağız.

THINK House-Say Yayınları Ana Müfredat Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı (Fiziki Katılım)

THINK House Certified The Art of the Loving

Not: Program katılımcılarımıza, Say Yayınları tarafından Erich Fromm’un Sevme Sanatı adlı kitabı hediye edilecektir.

Konuşmacı: Fırat Devecioğlu

Türkiye’de ilk kez psikofelsefe workshoplarını başlatan THINK House'dan, 20. yüzyılın önemli düşünce insanı, filozof, psikanalist Erich Fromm'a saygı duruşu… 

THINK House ve Say Yayınları, sizleri, insan doğasının şifrelerine dair benzeri olmayan bir düşünce yolculuğuna davet ediyor. THINKBIG serisi kapsamında, Erich Fromm'un düşünce dünyasının kapısı aralanıyor.

Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere bir de Fromm’un penceresinden bakmaya var mısınız? İnsan doğasının ustası, çözümleyicisi Erich Fromm’un dünyasında keşfe çıkıyoruz!

Bilge düşünürün derin dünyasına konuk olmak üzere, 25 Kasım akşamı 20.00'de bir araya geliyoruz."

Seçkin bir düşünür olarak Fromm, yaşamda ne öneriyor?
Ona göre mutluluk nedir? 
Özgürlük, neden insan doğasının temel bir parçasıdır? 
Sevme, Dinleme ve Olma Sanatı eserlerinde neyi işaret ediyor?
Freud ile hangi noktalarda farklı düşünür?
Kendini tanımanın ve mutlu bir insan olmanın detayları nelerdir?
Nasıl üretken oluruz? 
Başkalarının olumsuz düşüncelerinden nasıl kurtuluruz?
Hayat, nasıl anlamlı hale dönüşür?
İnsan doğasının ustası Erich Fromm'un düşünceleri sizi bekliyor…

Kimler Katılmalı
Düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireyler
Hayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.
Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileri
İçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlar
Felsefe dünyasından beslenmek isteyen psikologlar
Psikofelsefe, psikoloji dünyasından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller

Konuşmacı: Fırat Devecioğlu
2018’de Mona Kitap etiketiyle yayınlanan kitabı, kısa sürede yayınevinin çok satanlar listesine girdi. Kitabında 29 farklı filozofun görüşlerine yer verdi. Kitap sonrası, İstanbul (Sabahattin Ali Kültür Merkezi), İzmir (Pan Kitabevi) ve Antalya'da (Octopus Kitabevi) gerçekleştirdiği ‘düşünce söyleşileri’ büyük ilgi gördü. Sosyal medyada sıkça paylaşılan Devecioğlu’nun yazıları Oggito, OT Dergi, İndigo Dergisi, Cafrande, İnsan Okur, EK DERGİ, Dünyalilar, Dada Kitap adlı dergi ve internet sistelerinde yayınlandı. Kaleme aldığı 'Lazarus' adlı tiyatro oyunu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına, Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından, yeni sanat sezonunda maddi destek programına seçildi. Kurucusu olduğu THINK House İstanbul'da, Engin Geçtan, JUNG, Bertrand Russell, Schopenhauer, Varoluşçu Filozoflar (Sartre, Nietzsche, Camus, V.Frankl, R.May) üzerine gerçekleştirdiği psikofelsefe atölyelerine iki binin üzerinde kişi katıldı. Şu sıralar, önemli bir film yönetmeni tarafından çekilecek uluslararası sinema filminin senaryosunu yazmaktadır. Polisiye ve postmodern kurmacayı harmanladığı yeni kurgu romanı yakında okurları ile buluşacaktır.

Devecioğlu profesyonel kariyerinde, Ernst&Young, Yıldız Holding ve Koç Holding bünyesinde yöneticilik yaptı. Kurum içi koçluk, eğitmenlik, yönetim atölyesi liderliği gibi ek yönetsel görevler aldı. Koç Holding’in gıda yatırımlarını yöneten şirketinde yönettiği başarılı projeler sonrası İnovasyon Ödülü kazandı.

Koç Üniversitesi, LSI (Leading with Strategic Impact) programını tamamlamış, Londra’da (London Stafford House) yönetim bilimleri eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesi Felsefe Lisansı'na devam ederken, ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Aimco® Koçluk Programını tamamlamıştır. İstanbul'un önemli kültür sanat mekanı THINK House'un kurucusudur.

- Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. - Katılımcılarımızı (max 20 kişi/mekan kapasitesinin %30'u) sosyal mesafe ve hijyen kurallarına tam uygun olarak THINK House'da misafir edeceğiz. - Çalışma sonrası, tüm katılımcılarımıza, Erich Fromm’un Sevme Sanatı adlı kitabı Say Yayınları tarafından hediye edilecektir.- Seminer sonrası, sertifika ya da THINK House Bireysel Felsefesi Danışmanlık (Tek Seans) programına katılmak isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.- Etkinlik, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan numarasız oturma düzeni ile gerçekleşecektir.- Kurallar gereği tüm seyircilerimiz atölye boyunca maskeli olmak zorundadır.- Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.- Organizasyon şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT