Erkek Giyiminde Kumaştan Mağazaya Y

Tarihler: 24 Mayıs 2021 Pazartesi ~ 24 Mayıs 2021 Pazartesi 24 Mayıs 2021 19:00

Yer: Online Etkinlikler

Ücret: 1. Kategori - 333.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Çeşitli Mekanlar İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 24, 2021 ~ May 24, 2021
İki moda profesyonelinden erkek giyimde ürün kategorileri bazında kumaşları ve perakendede sergileme prensiplerini öğrenmek ister misiniz?

Toplam 6 saatlik, 2 gün sürecek bu online eğitimde; ilk derste Sibel Ege kumaşları anlatacak ve ikinci dersteyse Oğuzhan Coşkun perakendeden bahsedecek. Türkiye perakende piyasası sürekli gelişmekte ve sektöre sürekli yeni oyuncular dahil olmaktadır.  Sektör içinde fark yaratmak ve sürdürülebilirliği sağlamak için kullanılacak kumaşları doğru belirlemek, mağazaların tasarımlarına ve ürünlerin sergileme prensiplerine önem vermek gerekmektedir. Bu doğrultuda eğitimde anlatılacak konular alttaki gibidir:

24 Mayıs / 19:00-22:00
- Erkek giyiminde kullanılan kumaşlardaki lifler ve özellikleri
- Giyim tarzı ve ürün kategorilerine göre kullanılan kumaşlar ve özellikleri
- Sürdürülebilirlik için kumaş seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
- Kumaşlara ve ürünlere nasıl bakım yapılması gerektiği

26 Mayıs / 19:00-22:00
- Mağaza içinde taşınan ürünün m2 verimliliğini göz önüne alarak görsel sunum kurallarına göre erkek giyim  ürünlerinin, segmantasyonlarına göre yerleşim ilkeleri
- Mağaza ve reyon içinde; odak noktaları, durma noktaları, yürüyüş yolları ile mağazanın trafik alanlarının nasıl belirleneceği
- Hangi ürün grubunun neye göre nerede sergilenmesi gerektiği
- Örnek mağaza planları üzerinden ürünlerin kategori hikayelerine göre nasıl yerleştirileceği
- Erkek giyimde styling ipuçları

Katılımcılar erkek giyimle ilgili çalışmalarına, bu eğitimden aldıkları bilgilerle daha doğru ve verimli yön verebilecekler. Modaya ve tekstile ilgi duyan tüm katılımcılara açıktır. Herhangi bir ön bilgiye sahip olmaya gerek yoktur. Tek bir biletle eğitimin iki gününe katılım sağlanabilecektir. Eğitimden sonra online katılım belgesi verilecektir. Etkinlikten bir gün önce e-posta ile katılım için gerekli bilgiler gönderilecektir.

Eğitmen Sibel Ege Hakkında:
2003 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Gap ve VSP gibi yerel ve uluslararası firmalarda; merchandising, satınalma, sourcing operasyonlarını yürütüp yöneticilik yapmıştır. Kumaş, tekstil konfeksiyon, deri konfeksiyon ve aksesuar koleksiyonları üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2008 - 2009 yıllarında Koç Üniversitesi'nde aldığı MBA Turquality Yönetici Geliştirme eğitiminden sonra, 2010’da kendi girişimi Ren Sourcing'i kurmuştur. Avrupalı ve Uzakdoğulu kumaş firmalarıyla iş birliği yaparak Türkiye'deki ünlü markalara ve tasarımcılara servis vermektedir. Avrupalı markaların ihtiyaçlarına yönelik olarak Türkiye'den giyim ve aksesuar tedarik desteği sağlamaktadır. 2017’de UAL London College of Fashion'da Fashion Buying & Merchandising eğitimi almıştır. 2015’te Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu'nda kumaş ve tekstil konularında ders vermeye başlamıştır. 2016’da Vakko Esmod’la birlikte organize etmeye başladığı kumaş ve tekstil içerikli diploma, sertifika ve kurumsal eğitim programlarına, Türkçe ve İngilizce dillerinde devam etmektedir. 2017’de Fransız moda ve lüks okulu olan IFA Paris'te, MBA Fashion Business programında "Sourcing and Supply Chain Issues" ve "Materials, Production and Quality" derslerini vermiştir. University of Cincinnati ve Shanto Mariam University gibi kurumlarda misafir eğitmen olarak dersler vermiştir. Ren Sourcing çatısı altında bağımsız workshoplar ve eğitimler düzenlemektedir. Talepler doğrultusunda kurumlara ve kişilere özel moda ve tekstil eğitimi içerikleri sunmaktadır. Markalaşma, pazar ve fuar araştırması, kumaşlar, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık desteği sunmaktadır.

Eğitmen Oğuzhan Coşkun Hakkında:
Lisansını İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret bölümünde tamamlamıştır. Yaklaşık 25 yılllık kariyerinde, perakende sektörünün her alanında bir çok global markada farklı pozisyonlarda  çalışmıştır. Bu pozisyonlar arasında; mağazalar koordinatörü, buyer, görsel sunum ülke müdürü, Türkiye&Ortadoğu ve Kuzey Afrika görsel sunummüdürü yer almaktadır. Mayıs 2014'te kurumsal hayatı  bırakıp Vitrindeyiz Perakende Çözüm Ortaklığı adını verdiği şirketini kurmuştur. Bu yapısıyla lokal ve global markalara hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde görsel sunum ve  perakende konusunda ekibi ile danışmanlık vermektedir. Bünyesinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren markalar yer almaktadır. Hizmet verdiği sektörler; tekstil, kedi–köpek  maması, cafe, spor ayakkabı gibi çeşitlik göstermektedir. Oğuzhan Coşkun,  kasım 2015 yılından beri İstanbul Moda Akademisi’nde kısa eğitimlere program hazırlamakta ve Moda Yönetimi, Moda Perakendesinde Merchandising ve Görsel Mağazacılık programlarında dersler vermektedir.

Ren Sourcing:
Ren Sourcing; Sibel Ege tarafından 2010 yılında kurulmuştur. İtalyan, Japon, Yunan ve Portekizli kumaş üreticilerinin Türkiye'de temsilciliğini yapmaktadır. Tekstil ve moda konularında eğitimler ve workshoplar organize etmektedir. Markalaşma, pazar ve fuar araştırması, kumaşlar, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık desteği sunmaktadır.

- Eğitim Zoom uygulaması üzerinden 2 gün toplam 6 saat sürmektedir.- Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra referans numarasız ile birlikte güncel e-mail adresinizi sibelege@rensourcing.com adresine iletmenizi rica ederiz.- Etkinliğe katılmanız için gereken Zoom linki ve şifresi etkinlikten önce organizatör tarafından gönderilecektir. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak eğitime katılamamanız halinde Biletix'in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.- Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix'in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Biletino Etkinlikleri Çocuk Oyunları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT